Olympus SP-600 Ultra Zoom

Olympus SP-600 Ultra Zoom

  • CCD
  • 1/2.33"
  • 12 Mpx
  • 28-420 mm
  • f/3.5 (W)
  • 15x
  • IS
  • 1024 MB

Olympus SP-600 Ultra Zoom - Recenzje

Recenzje (9)

Damian

Siostra wybrała go kierując się wyglądem. Aparat ten ma straszny problem z kolorami, są przekłamane. Aparat strasznie szumi. Wolę już używać swojego Fujifilm S5500 pomimo tego że wyłącza się w losowo wybranych momentach, ale robi nieporównywalnie lepsze zdjęcia.

Oceny: jakość 3, funkcjonalność 4, niezawodność 3, zdjęcia 1, koszt 6 pkt

telefon889

Witam, cóż, mogę jedynie potwierdzić wszystkie negatywne opinie o tym modelu Olympusa. Szumy i "pomyłki" tego aparatu skłoniły mnie do jego sprzedaży, podobnie jak jego poprzedniego właściciela, podobnie pewnie sprzedał go człowiek który kupił go ode mnie jak i każdy następny posiadacz tego modelu. Potwierdza się więc teoria która mówi że aparat ten jest do sprzedania, nie do robienia zdjęć. Jedyny plus za wygląd i filmy, reszta to pomyłka. Jedynka również za nie zawodność, bo jakość zdjęć zawodzi, i to bardzo.

Oceny: jakość 4, funkcjonalność 1, niezawodność 1, zdjęcia 1, koszt 1 pkt

rumburak

motywowany testem:
http://www.swiatobrazu.pl/olympus-sp-600-uz-test-20097.html
kupiłem ten aparat, wnioski jakie nasuwają się to:
autorka z fotografią niewiele raczej ma wspólnego lub testowała inny aparat
przedmiotowy Olympus nie nadaje się do robienia zdjęć a tylko do sprzedania, po prostu, jest to aparat jedynie do sprzedania...

Oceny: jakość 4, funkcjonalność 1, zdjęcia 1, koszt 1 pkt

kark33

dużo funkcji? To fuul automat, dużo trybów automatycznych to on ma jednak funkcji z których można skorzystać manualnie nie ma żadnych. Zwykły kompakt jak ktoś niżej napisał z poprzedniej dekady któremu przyczepiono wielki obiektyw. Szumy na każdym iso, aparat rzeczywiście gubi się gdzie tylko może. Podobnie pomiar światła, albo przepali konkretnie lepiej naświetlone obszary, albo zaciemni zupełnie cienie i tak przejaskrawiając dobrze naświetlone obszary. Kolory sa nierzeczywiste i mgliste, mało nasycone. Ostrość w dużym procencie zrobionych zdjęć zawodzi. W/g mnie to porażka na całej linii, każdy Olympus z przed dobrych 6 lat zrobi o niebo lepsze zdjęcia, więc nie ma co sugerować się marką bo każda firma nawet Olympus jak widać potrafi wprowadzić na rynek szmirę, w tym przypadku ten właśnie model. Sporo tańsze aparaty np. Olympus sp500 zrobi o niebo lepsze zdjęcia. Kupiłem ten aparat, jednak sprzedałem po kilku dniach używania. Koszt zakupu w każdym razie nie współmierny do jakości pod względem zrobionych zdjęć, jedynie obudowa robi dobre wrażenie. Ktoś kto jest zadowolony z jakości zdjęć albo nie miał nigdy innego aparatu, albo ma coś ze wzrokiem. W każdym razie współczynnik koszt/jakość zdjęć ocena 1!! Jedynie radzi sobie w miarę dobrze z filmami HD, tu plus. Niezawodność, ocena naciągane 3, dlaczego? Po zgraniu zdjęć na komputer wzbiera ochota na roztrzaskanie tego aparatu. Jeśli ktoś czyta tą opinie przed zakupem tego modelu, szczerze nie polecam. Miałem bardzo wiele aparatów, opinia moja jest poparta doświadczeniem i setkami tys. zdjęć zrobionych na Olympusach: C150, C160, C350, C450, C315, C2020, C720, C5000, E420, E520 i nie fortunnym SP600UZ, Fuji: S5600, S6500FD, HS10, Canon 350D, 400D, 1000D.

Oceny: jakość 2, funkcjonalność 3, zdjęcia 2, koszt 1 pkt

strazak998_97

Aparat mam niezadługo, teraz będzie w okolicach połowy roku ale naprawdę jestem zadowolony z niego! Bardzo duzo funkcji, mały w rozmiarach porównując do lustrzanki i przede wszystkim dobra jakość zdjęć i filmów. Aparat ma niewielkie wady jak każde urządzenie - brak akumulatora oraz filmy oraz zdjęcia na maksymalnym zoomie gubią ostrość. Aparat oceniam na 6!

Oceny: jakość 6, funkcjonalność 6, niezawodność 5, zdjęcia 6, koszt 6 pkt

kinkong

zalety: ładny wygląd...
wady: wszystkie możliwe, jedynie filmy wychodzą dość dobrze, zdjęcia to dekada do tyłu i kilometr wstecz dla firmy, ten aparat to full-auto i w tym trybie gubi się gdzie tylko może, nie naturalne kolory i potężne szumy, właściwie szkoda nazwy Olympus...

Oceny: jakość 5, funkcjonalność 1, niezawodność 4, zdjęcia 1, koszt 1 pkt

M.Trybulak

Olympus SP 600 UZ wygrałem w konkursie fotograficznym allegro ale sprzedałem po 3 dniach :-P

Widzę w nim same wady :

- Potwornie nienaturalne przesycone kolory
- Ciemny obiektyw bo zaledwie F=3.5
- Brak opcji ręcznych
- Brak bezstratnego zapisu zdjęć ( RAW )

Kupiłem o 8 lat starszy Canon Powershot G3 który jest o całą galaktykę lepszy niż ten szmelc ...

Jedyne dobre typowe kompakty cyfrowe Olympusa to :
C-3030
C-4040
C-5050

Ale SP600UZ to porażka ... raczę wam nie kupujcie !!! To przereklamowane 12 MP nie warte nawet 100 zł

Oceny: jakość 1, funkcjonalność 1, zdjęcia 1, koszt 1 pkt

lawior

dość dobry aparat, zoom działa poprawnie choć na dłuższych ogniskowych dość kiepsko z ostrością ale to przypadłość każdego mega zoomu choć tu olek wypada bardzo dobrze. Aparat oszczędza na myślenia, tryby fotografowania dobrze rozpoznają warunki. Zdjęcia dobrej jakości. Za tą cenę dobry wybór, troszkę przesycony bajerami ale zabawa przednia zwłaszcza w trybie "rybie oko".

Oceny: jakość 5, funkcjonalność 5, niezawodność 5, zdjęcia 5, koszt 5 pkt

Opi

Olympus SP-600 to aparat dla osób trochę więcej niż amatorów. Co ważne nie jest duży co daje możliwość łatwego przenoszenia w stosunku do dużej lustrzaniki jest to model o niebo lepszy od Olympus SP-590, ale :) powiem tak jak ktoś nie robi zoom-ów będzie zadowolony w końcu zdjęcia są jasne i pełne kolorów oczywiście wiadomo są lepsze ale do celów domowo/krajoznawczych się wspaniale nadaje. Jeżeli ktoś ma przypadkiem 800 zł do wydania na aparat i zastanawia się na jaki a nie chce jakiś Coolpix-ów polecam. Może tego czego brakuje to futerału niby nic a jednak.

Oceny: jakość 5, funkcjonalność 6, niezawodność 5, zdjęcia 6, koszt 4 pkt