Grafik czy analityk? Kto powinien zainwestować w ultra szeroki monitor?

Temat ultra szerokiego monitora powraca jak bumerang. Coraz nowsze modele pojawiają się na rynku, a co za tym idzie, pojawia się coraz więcej pytań od użytkowników, czy to trafiony wybór do pracy. Jak w wielu sytuacjach można w skrócie odpowiedzieć — to zależy. Na to, czy monitor ultrapanoramiczny sprawdzi się akurat w Twojej sytuacji ma wpływ wiele aspektów i o nich właśnie jest poniższy artykuł. Kto powinien rozważyć zakup monitora ultrawide, a kto niekoniecznie skorzysta z jego funkcji? Sprawdź.

Ultrapanoramiczny monitor — najważniejsze zalety monitorów z ultra szerokim ekranem

Zastanawiasz się, czy ultra szeroki monitor to dobre urządzenie do pracy? Podjęcie decyzji ułatwi Ci poznanie wszystkich zalet, jakie niesie za sobą używanie takiego monitora na co dzień. Najczęściej wymienianą zaletą każdego monitora są proporcje ekranu, czyli 21:9. Ekran o takim rozmiarze już może zastąpić dwa osobne monitory.

Monitor panoramiczny 144 Hz w wersji ultra jest dostępny w naprawdę dobrych konfiguracjach. I chociaż częstotliwość odświeżania obrazu to temat istotny dla graczy, to płynność wyświetlanego obrazu jest zauważalna również przy scrollowaniu i przewijaniu otwartych okien. A co więcej — pozwala Ci w wolnym czasie odpocząć przy ulubionych grach komputerowych.

Jaki monitor ultrapanoramiczny będzie świetnym wyborem do pracy?

Monitory ultrawide są dostępne w wielu wariantach np. w zależności od kształtu ekranu. Znajdziesz zarówno monitory z płaskim ekranem, jak i te z zakrzywionym. Jeżeli szukasz do pracy szerokiego monitora o szerokich kątach widzenia i dobrym odwzorowaniu linii prostych — postaw na klasyczną wersję. Z kolei zakrzywiony ekran ułatwia zanurzenie się w wyświetlanym obrazie i ułatwia objęcie wzrokiem całego monitora, który ma przecież spore rozmiary. Każdy z tych wariantów znajdzie zastosowanie w innej sytuacji, więc zastanów się dobrze, a najlepiej, przetestuj oba z nich.

Kto powinien rozważyć monitor ultrapanoramiczny?

Nie ukrywamy — ultra szeroki monitor do pracy to nie jest wybór dla każdego. Zdecydowanie jednak warto rozważyć go, jeśli należysz do grona osób pracujących na wielu arkuszach, programach i okna jednocześnie. Ultra szeroki ekran pozwoli Ci na odpalenie wielu okien jednocześnie, a co więcej, wszystkie pozostają świetnie widoczne, dlatego praca idzie w błyskawicznym tempie. Jeśli jesteś twórcą szeroko pojętego contentu do internetu, pracujesz z nagraniami wideo i audio, przygotowujesz projekty graficzne i wizualne prototypy — wszystkie te czynności wykonasz szybciej, mając do dyspozycji więcej miejsca na ekranie.

Podsumowanie

Monitor ultrapanoramiczny nie jest dla każdego. Jednak osoby, których specyfika pracy wymaga wielopłaszczyznowego działania, będą naprawdę zadowolone z wyboru i odczują, jak mocno duży ekran wpływa na ich produktywność. Dodatkowo w wolnym czasie będą mogli cieszyć się kinowym wrażeniem podczas oglądania filmów i grania w gry.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.