Opieka osób starszych – czy warto wyjechać samodzielnie?

Praca w Niemczech staje się coraz popularniejsza. Opiekunka osób starszych to bardzo przyszłościowy zawód i aktualnie daje gwarancję stabilnej pracy. Bogata ilość ofert na rynku opiekuńczym spowodowana jest szybkim starzeniem się społeczeństwa w Niemczech. Ilość niemieckich seniorów zbliża się juz do 20 milionów, co otwiera wiele możliwości pracy dla Opiekunek. Powodów podjęcia pracy w opiece osób starszych w Niemczech może być wiele. Część Opiekunek chce zmienić zawód i zapewnić sobie lepsze zarobki. Niektóre z nich do podjęcia dobrze płatnej pracy zmusza sytuacja życiowa. Niezależnie jednak od powodu należy pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie. W momencie decyzji o wyjeździe do Niemiec pozostaje jednak pytanie. Zorganizować wszystko samodzielnie, czy wybrać ofertę zajmującej się tym firmy?

Praca jako opiekunka seniora w Niemczech – jak zorganizować wyjazd do pracy w opiece?

Aby wyjechać do pracy jako Opiekunka osób starszych niezbędna będzie przede wszystkim znajomość języka niemieckiego. Zdecydowana większość firm wymaga również doświadczenia w opiece osób starszych. Nie musi być to doświadczenie profesjonalne, wystarczy opieka na przykład nad seniorem z Twojej rodziny. Jeśli jednak posiadasz już wymagane kwalifikacje i chcesz podjąć pracę konieczna będzie organizacja wyjazdu. Trudności można napotkać już na etapie szukania zlecenia. Decydując się wyjechać bez agencji opiekuńczej Opiekunka musi samodzielnie znaleźć zlecenie oraz sprawdzić jego legalność. Wyjazd bez podpisanej umowy nie daje gwarancji wypłacalności środków ani spełnienia omówionych warunków pracy. Będąc w obcym kraju warto zapewnić sobie także ubezpieczenie i możliwość skorzystania z podstawowej pomocy medycznej. Dodatkowo do pełnej organizacji wyjazdu pozostaje jeszcze kwestia transportu, wyżywienia i zamieszkania. Dlatego też duża część Opiekunek osób starszych decyduje się na wyjazd z firmą. Wybierając zaufaną agencję opiekuńczą nie muszą martwić się o przejazd, czy warunki w miejscu pracy.

Czy korzystać z pomocy agencji opiekuńczych?

Wyjazd z agencją znacznie ułatwia organizację. Korzystając z usług firmy Opiekunka osób starszych nie musi martwić się o większość formalności. Najczęściej ma także zapewniony transport na miejsce pracy. Warto jednak pamiętać, by korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych, profesjonalnych agencji. Jedną z takich firm jest Veritas Opieka – jeden z liderów w branży opiekuńczej. Firma zajmuje się kompleksową organizacją przejazdów Opiekunek do pracy w Niemczech. Opieka odbywa się na podstawie legalnej umowy, dzięki czemu Opiekunka nie musi martwić się ubezpieczeniem. Veritas Opieka zapewnia także bezpłatny dojazd w obie strony, wyżywienie i zamieszkanie. Na miejscu zapewniony jest kontakt z doświadczonym koordynatorem, który czuwa nad przebiegiem szteli. Do dyspozycji Opiekunów pozostaje również całodobowa infolinia. Średnie wynagrodzenie w firmie wynosi 1800 € netto miesięcznie. Sprawdź najnowsze oferty pracy w opiece Niemcy.