Tkaniny Welur i Riviera – doskonałe na obicia w eleganckim wydaniu

Tkania Welur i Riviera są miłe w dotyku (wręcz aksamitne) a mimo to wyjątkowo odporne. Właśnie dlatego są tak chętnie wykorzystywane przy wykonywaniu obić meblowych, czy obszycia legowisk dla zwierząt. Nawet kilka lat intensywnej eksploatacji nie wpłynie negatywnie na wygląd materiału. Jak się okazuje – piękno i trwałość mogą iść w parze.

Tkanina welur tchnie nowe życie w Twoje stare meble!

Dawniej tkanina welur gościła na dworach monarchów. Przywdziewali się w nią władcy, aby zachwycać innych przepychem. Te czasy dawno już minęły. Dzisiaj welur może zagościć nawet w Twoich nieco skromniejszych progach, aby nadać wnętrzu elegancji.

Choć niegdyś welur produkowany był z bawełny, obecnie jest to czysty poliester albo mieszanina poliestru i nylonu (w różnych proporcjach). Taki skład niekoniecznie byłby korzystny dla skóry. Za to przy renowacji mebli sprawdza się doskonale!

Wybierz tkaninę welur, jeśli planujesz wymienić obicie kanapy, fotela czy krzesła. Możesz też materiał wykorzystać do uszycia dekoracyjnych poszewek na poduszki salonowe czy sypialniane zagłówki, a nawet wykonania zasłony czy narzuty na łóżko.

Dzięki jednolitym, stonowanym kolorom i nienachalnej strukturze po materiał możesz sięgnąć zarówno przy planowaniu wystroju własnego domu czy mieszkania, jak i pomieszczeniach w firmowym biurze. Kieruj się przyjętym stylem wnętrza i sposobem jego wykorzystania. Jeśli meble będą intensywnie eksploatowane przez dzieci, odpowiedni będzie materiał o większej gramaturze np. 380–420 g. W biurze wystarczająca będzie tkanina welur 255–320 g.

A może w Twoim domu mieszkają zwierzęta? Zapewne potrzebny jest im wytrzymały kojec. W takim razie obszyj go materiałem welurowym. Takie legowisko będzie dla psa czy kota wygodne, miękkie, a przy tym zachowa swój kształt i wygląd przez długi czas. Wybierz tkaninę w estetycznym kolorze i z powłoką hydrofobową, aby zapewnić zwierzęciu komfort a sobie ułatwić sprzątanie.

Tkanina Riviera – miękkość pluszu Twoich mebli

Tkanina obiciowa Riviera to najdelikatniejszy wymiar weluru. Ma aksamitną w dotyku, przyjemną strukturę, w którą z błogością się wtulisz. Nie myśl jednak, że pluszowa powierzchnia jest mało oporna. Ten materiał jest wytrzymały tak, jak welur. Właśnie dlatego jest tak chętnie wykorzystywany przy pracach tapicerskich.

Tkaninę Riviera możesz wykorzystać do obicia kanapy, sofy, krzesła czy fotela. Pięknie będzie się też prezentować w sypialni jako poszwa na poduszki dekoracyjne, zasłona czy narzuta.

Nie obawiaj się, że miękka powierzchnia, po kilku miesiącach eksploatacji poddanego renowacji mebla, zmechaci się albo przetrze. Tkanina Riviera wytrzyma nawet kilka lat dziecięcych harców i zwierzęcych wybryków. To dlatego, że się nie rozciąga, nie rozdziera i wytrzymuje częste i silne tarcie.

Być może obawiasz się, że ciemna tkania Riviera szybko wyblaknie, jeśli wykorzystasz ją na zasłony? Nic bardziej mylnego! Ten materiał jest również odporny na działanie promieniowania UV. Możesz tkaninę wykorzystać nawet do uszycia poszewek na poduszki tarasowe czy wykonania obicia mebli ogrodowych.