Disney plus, co jeszcze zobaczymy?

Produkcje jakie zobaczymy na Disney plus, będą cieszyły wielu fanów kinematografii, szczególnie tych młodszych. Czy uda się im przebić popularność platformy Netfilx? Czas pokaże, choć jak pewnie zauważyliście, Netfix nie czaruje już super nowościami i od jakiegoś czasu powiewa nudą.

 

Mandalorianin

The Mandalorian był jedną z najsilniej promowanych nowych serii i nic dziwnego. Twórca Jon Favreau porównał ją zarówno do „space opery”, jak i dawnego westernu z historią samotnego rewolwerowca (granego przez Pedro Pascala) podróżującego przez zewnętrzne krańce galaktyki. Akcja serialu rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z Return of the Jedi i pokazuje, jak galaktyka radzi sobie w okresie względnego bezprawia. Serial jest mieszanką westernu Johna Forda i futuryzmu Gwiezdnych Wojen. Dodano do tego obsadę, w skład której wchodzą Ming-Na Wen, Giancarlo Esposito i Werner Herzog. Efekt ukazuje zadatki na serial, który przyciągać będzie nie tylko fanów Gwiezdnych Wojen, ale także tych, którzy szukają wciągającego dramatu.

 

Forky zadaje pytanie

Pixar będzie dobrze reprezentowany na Disney+. Od Lamp Life, krótkiego filmu wyjaśniającego, gdzie był Bo Peep (głos Annie Potts), pomiędzy częściami Toy Story 2 i 4, a także Monsters at Work. Szczegółowo opisuje życie raczkującego członka Scare Floor, które zmienia się, gdy firma przechodzi od krzyków do śmiechu. Następnie jest Forky Asks a Question, seria filmów krótkometrażowych, które łączą uroczą pracę głosową Tony’ego Hale’a jako kradnącą sceny postać Forky’ego z Toy Story 4. W każdym odcinku Forky postawi pytanie różnym postaciom z Toy Story i poprosi ich, aby odpowiedzieli na nie tak prosto i wyczerpująco, jak to tylko możliwe.