DOOM Eternal The Ancient Gods Krótka recenzja

Software zdecydowało się wydać na świat dodatki do historii Doom Slayera. DOOM Eternal: The Ancient Gods to dwie części emocjonującej rozgrywki, w której można popisać się swoimi umiejętnościami. Co czeka graczy w nowych dodatkach?

Epilog DOOM Eternal doczekał się kolejnych pomysłów. Tym razem id Software postawiło na w pełni samodzielne dodatki. Ciekawym rozwiązaniem jest oddzielenie od siebie dwóch części dodatków, nie trzeba przechodzić całego Part 1 żeby grać w Part 2, a to co działo się w części pierwszej jest ładnie przekazane na początku gry. Wystarczy, że gracz wybierze z menu gry opowieść. Niemalże natychmiast gracz otrzymuje rozwiniętego bohatera, z pełnym arsenałem. Być może dlatego, że w DOOM Eternal: The Ancient Gods trzeba trzymać ręce na ekwipunku, nie ma miejsca na odpoczynek. To naprawdę wymagająca i ekscytująca rozgrywka, która wymaga od gracza pewnego doświadczenia w tego typu grach.

Zatem co znajdziemy w poszczególnych częściach tej fascynującej fabuły?

Gracze przygotowani na rozrywkę z możliwością siekania przeciwników, zostają w Part 1 wtrąceni do świata zniszczenia potworka odpowiedzialnego za cały chaos w DOOM Eternal. W drugiej części Part 2 gra oferuje kontynuację części 1. Gracz zaczyna od podróży, której zakończeniem ma być ocalenie jego braci. Czekać będzie na niego mnóstwo potworków i setek wrogów, których musi pokonać, znaleźć młot i wyruszyć dalej, ku ostatecznemu celowi. Jak podkreślają znawcy tematu Part 1 jest najtrudniejszą wersją rozgrywki jaka kiedykolwiek powstała w DOOM Slayerze. Gracz musi się przygotować z umiejętnościami gamingowymi na rozwalanie czterech Arachotronów równocześnie, a nie jest to najtrudniejsze co go czeka w świecie DOOM Eternal: Tha Ancient Gods Part I. Jednakże dla miłośników siekania przeciwników raczej będzie to atut niż wada.

Można powiedzieć, że jest to rozgrywka wyzwaniem, które rzucono śmiałkom lubującym się w znanych zabawkach i sieczkach. Rozszerzenie jest przeznaczone dla entuzjastów uniwersum. Gracz ma możliwość ponownego chwycenia za broń, wyruszenia po przygodę i zgarnięcia glorii i chwały w DOOM Eternal: The Ancient Gods. Id Software przeznaczyło te dwie części dla fanów. Warto zagrać w produkcję, która wspomina dawne dzieje i umacnia umiejętności gracza.