Stare gry – Unreal

Unreal jest grą komputerową wydaną przez firmę GT Interactive, a wyprodukowaną przez Epic Games. Gra zachowana jest w klimatach science – fiction. Unreal ujrzał światło dzienne 15 maja 1998 roku i z miejsca zdobył sporą popularność. W tamtych czasach bezpośrednim rywalem gry był Quake II. Fabuła gry rozgrywa się gdzieś na krańcach Drogi Mlecznej w miejscu jeszcze nie zbadanym przez człowieka.

Gra rozpoczyna się gdy statek kosmiczny wraz z więźniami ulega awarii i rozbija się na planecie Na Pali, ponieważ nasz bohater w czasie turbulencji zostaje mocno uderzony w głowę i mdleje budzimy się w rozbitym statku kosmicznym i rozpoczynamy grę. Po opuszczeniu statku okazuje się, że mieszkańcy planety są pokojowo nastawieni, a agresorzy, którzy nas atakują pochodzą z Imperium Skaaraj i opanowali tę planetę zniewalając jej mieszkańców. Naszym zadaniem jest przetrwać i pomóc mieszkańcom Na Pali pozbyć się agresorów. W tym celu przemieszczamy liczne ciekawe lokacje napotykając na swojej drodze różnych przeciwników, co jakiś czas na niebie można także zaobserwować różne ciała niebieskie np. planety. Po lokacjach porozrzucane są w różnych miejscach sekretne pancerze, dodatkowe życie czy ulepszacze do podstawowej broni jednak odnalezienie ich nie jest zaliczane do statystyk ma na celu jedynie ułatwienie gry.

Grafika jak na tamte czasy prezentowała się bardzo dobrze ładnie zrobione lokacje, dopracowani przeciwnicy i spory arsenał przypadły do gustu nie jednemu graczowi. Gra mimo, że nie posiada otwartego świata nie jest także całkiem liniowa, czasami do jednej lokacji można dojść na kilka sposobów np. na jednej drodze są przeciwnicy, a na drugiej możemy spokojnie dojść do miejsca docelowego bez żadnej walki oszczędzając amunicję. Gra oczywiście jak wiele innych tytułów doczekała się dodatku i kontynuacji. Unreal posiada również wiele modyfikacji stworzonych przez fanów. Mimo, że gra jest 1998 roku i nie ma startu jeżeli chodzi o grafikę do współczesnych gier to warto się z nią zapoznać, zobaczyć w co grali starsi gracze, jakie kiedyś królowały gry, a po drugie nie grafika jest najważniejsza, a grywalność jest wiele gier z super grafiką przy których gracze „ zasypiają”.

Jeden komentarz w temacie “Stare gry – Unreal

Dodaj komentarz