Horizon Forbidden West

Już za parę dni fani PlayStation dostaną swój wielki hit od Guerrilla Games. Mowa oczywiście o Horizon Forbidden West. Także już po raz drugi gracze będą mieli okazję wcielić się w Aloy. Pierwszy raz poznaliśmy ją w pierwszej części Horizon Zero Down jako niemowlę i przejęliśmy kontrolę nad jej poczynaniami, kiedy miała kilka lat.

Gra podobnie jak pierwsza część będzie osadzona w post apokaliptycznym świecie. Krajobraz wyróżni się ogromną ilością ruin, bandytów oraz morderczych maszyn.

Horizon Forbidden West wyjdzie na konsolę PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Poprzednia część ukazała się również na komputerach PC, ale po ponad 3 latach od premiery na konsolach Sony (28 lutego 2017 sony a dopiero 7 sierpnia 2020 PC).

Gra uzyskała bardzo wysokie noty, średnio uzyskując 95% pozytywnych głosów. Więc druga część jest oczekiwana przez wielu fanów pierwszej części. Dodano tutaj wiele nowych umiejętności, których nie było w pierwszej części takich jak nurkowanie czy swobodne wspinanie się. Oczywiście obie wersje doczekają się też ulepszeń graficznych. Jednak będą one wyraźnie zauważalne na nowszej konsoli Sony.

Wszystkie gameplay-e pokazujące gram są pokazywane właśnie na nowszej konsoli niebieskich. Gra wygląda wyśmienicie, co nie jest niczym niezwykłym, zważywszy na fakt jak dobrze wyglądała już pierwsza część. Do tego trzeba oczywiście dodać, iż studia deweloperskie Sony potrafią wycisnąć naprawdę wiele z PlayStation.

Jednak tym co może smucić jest to, że w przeciwieństwie do Microsoftu, Sony nie posiada abonamentu na gry. Przez co, jeśli chcemy zanurzyć się ponownie w świat Horizon musimy sięgać dość głęboko do naszych portfeli. Dlaczego? Ponieważ gry zwłaszcza na PlayStation 5 są bardzo drogie podczas premiery. Ci którzy zakupią wersję na PlayStation 4, kiedy zmienią konsole na nowszą mogą kupić uaktualnienie do wersji na PlayStation 5.

Gra będzie miała premierę 18 lutego 2022 r. Życzymy wszystkim udanych łowów na maszyny.

Jeśli jesteś fanem gier, zapraszamy na krótkie podsumowanie najlepszych gier ubiegłego roku https://gameclash.pl/najlepsze-gry-ostatniego-roku/