Konfiguracja telefonu – jak to zrobić samodzielnie?

Kupiłeś/aś właśnie nowy telefon i nie wiesz, jak go skonfigurować? Przedstawiamy wskazówki, dzięki którym szybko i sprawnie przebrniesz przez wszystkie ustawienia. Przygotuj swojego smartfona samodzielnie – bez wychodzenia z domu i korzystania z serwisantów.

Jak skonfigurować telefon samodzielnie?

Przed przystąpieniem do konfiguracji warto odpowiednio się przygotować. Poza telefonem potrzebna jest ci również karta SIM dopasowana do gniazda Twojego smartfona oraz dostęp do Wi-Fi. Jeśli telefon ma bardzo niski stan naładowania baterii, podładuj go wcześniej, aby nie doszło do przerwania konfiguracji.

Obecnie smartfony wyposażone są w automatyczny konfigurator, dzięki któremu od razu przygotujesz swój telefon do działania, bez wchodzenia w ustawienia. To bardzo wygodne rozwiązanie, które oszczędza czas.

1. Początkowe ustawienia

Pierwszy krok, jaki musisz wykonać, to włożenie karty SIM do telefonu. Następnie zostaniesz poproszony o wybór języka i kraju, w którym się znajdujesz. Urządzenie dzięki temu samo ustawi godzinę właściwą dla danej strefy czasowej. W kolejnym kroku musisz połączyć się z siecią Wi-Fi. W tym momencie odbędzie się konfiguracja Internetu oraz rozpoczną się wszelkie aktualizacje systemu i aplikacji.

2. Przeniesienie danych, kopie zapasowe i zabezpieczenia

Kolejny krok to skopiowanie danych z poprzedniego urządzenia. Obecnie smartfony wyposażone są w wiele opcji umożliwiających przenoszenie danych. Jeśli Twój stary telefon został uszkodzony, nic straconego. Możesz pobrać dane z dysku Google lub iCloud, jeśli wykonywałeś/aś kopie zapasowe.

Następnie w konfiguratorze pojawi się prośba o zalogowanie się do konta Google lub Apple ID. Logując się od razu, oszczędzisz sobie sporo czasu na konfigurowanie i synchronizowanie poczty oraz innych usług. Ostatnie kroki to wydanie zgody na wykonywanie kopii zapasowych przez urządzenie, ustawienie zabezpieczeń w postaci kodu PIN, odcisku palca itd., a także konfiguracja asystentów: Google lub Siri oraz dopasowanie interfejsu.

3. Konfiguracja sieci komórkowej

Po przejściu przez wszystkie kroki konfiguratora otrzymasz wiadomość SMS od operatora Twojej sieci komórkowej. Wystarczy zatwierdzić ją poprzez opcje „Zainstaluj” lub „Aktywuj”. W tym momencie będziesz mógł już wykonywać połączenia, wysyłać SMS-y i korzystać z pakietu danych. Co jeśli przeoczy się taką wiadomość? Wtedy można wysłać do operatora SMS-a, po którym prześle nam on ponowną konfigurację. Można również skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Na jakie oferty sieci komórkowych warto zwrócić uwagę?

Wybrałeś/aś już wymarzony telefon, ale nie wiesz, jakiego operatora wybrać? A może chcesz kupić telefon na abonament na atrakcyjnych warunkach? Jeśli szukasz naprawdę wyjątkowej oferty sieci komórkowej, sprawdź, co przygotowała INEA.

W ramach oferty sieci komórkowej INEA możesz liczyć na bardzo dobry zasięg, nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz duże pakiety Internetu mobilnego, a także wiele innych korzystnych opcji. Ciesz się łatwym przeniesieniem numeru, wygodnym połączeniem usług (Internetu, telewizji, telefonii komórkowej). Całość dopełniają nowoczesne, wydajne i atrakcyjne wizualnie telefony na abonament.