Makijaż karnawałowy – o czym pamiętać podczas zabawy sylwestrowej?

Okres sylwestrowy sprzyja makijażowym eksperymentom, na które na co dzień raczej nie mamy chęci lub możliwości. Możemy odważniej podkreślić łuk brwiowy, wykonać bardziej ekstrawagancki makijaż oczu czy wręcz iść na całość i zdecydować się na coś pomiędzy klasycznym make-upem a cosplayem. Jaki make up wybrać na karnawał?

1. Makijaż karnawałowy – delikatny czy mocniejszy?

2. Karnawałowy makijaż i nie tylko – na co jeszcze zwrócić uwagę?

3. Mocny i delikatny makijaż na karnawał – o czym warto pamiętać?

Makijaż karnawałowy – delikatny czy mocniejszy?

Okolice końca starego roku i początku nowego to często czas, w którym chętnie wychodzimy na różnego rodzaju przyjęcia, imprezy i inne wydarzenia. Także ich charakter zachęca nas do eksperymentowania z make-upem. Makijaż wieczorowy może mieć różne postaci i powinien zostać dobrany w zależności od tego, na jaki event zdecydujemy się pójść. Mocniejsze i bardziej zwariowane propozycje świetnie sprawdzą się na wszelkiego rodzaju nieformalne imprezy, bale maskowe i tym podobne okazje, podczas gdy ten delikatny przyda nam się w sytuacji, gdy będziemy chciały wyglądać bardziej elegancko i z klasą. Niezależnie od naszego wyboru przyda nam się porządny zestaw kosmetyków, zestaw pędzli do makijażu, aplikatory do rzęs i inne produkty, które pozwolą na osiągnięcie pożądanego efektu.

Karnawałowy makijaż i nie tylko – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wyraziste usta i pięknie oprawione oczy to jednak nie wszystko. Aby nasza stylizacja miała prawdziwie wieczorowy charakter, warto pomyśleć także o paznokciach. Dostanie się do dobrej kosmetyczki w tak gorącym terminie może być trudne, jednak z odpowiednim wyposażeniem i pewną dozą cierpliwości możemy same zadbać o nasze dłonie. Pomogą w tym wysokiej jakości lakiery do paznokci, pilniki, aplikatory ze wzorkami, a także frezarka marathon 3 champion, dzięki której wygładzimy powierzchnię paznokcia. Jeżeli chcemy wykonać manicure hybrydowy, musimy posiadać również odpowiednią lampę do jego utwardzenia.

Mocny i delikatny makijaż na karnawał – o czym warto pamiętać?

Bal karnawałowy to dobra okazja do tego, żeby zaszaleć ze swoim wyglądem. Chociaż większość z nas na co dzień woli naturalny look, przy okazji zabaw sylwestrowych możemy pozwolić sobie na więcej. Pomogą w tym rzęsy makeup doll, mocniejsze cienie i nietuzinkowe kolory, a także akcesoria jak grzebyk do brwi, z pomocą których doprowadzimy nasz makijaż do prawdziwej perfekcji. Wykonując makijaż warto również pamiętać o tym, aby dobrać kolorystykę do naszej kreacji, dzięki czemu uzyskamy bardzo satysfakcjonujący efekt.