Najlepsze oczyszczacze powietrza – postaw na zdrowie

Masz dość wdychania smogu i innych zanieczyszczeń powietrza, które pogarszają stan zdrowia twojego organizmu i samopoczucie? Wybierz dobry oczyszczacz, który czyste powietrze w twoim domu pozbawione niebezpiecznych pyłów PM2.5, PM10, a także alergenów, wirusów i bakterii. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze najlepszego oczyszczacza powietrza.

Wybierz idealny oczyszczacz powietrza dla siebie

Wybór oczyszczacza powietrza nie należy wbrew pozorom do łatwych zadań, ponieważ asortyment jest naprawdę ogromny, a każdy model odznacza się innymi parametrami. Poniżej zestawiliśmy kilka kluczowych cech i parametrów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze optymalnego modelu:

  • maksymalna deklarowana powierzchnia, na której oczyszczacz będzie pracował wydajnie
  • CADR, czyli przepływ powietrza – informuje nas ile raz w ciągu godziny oczyszczacz jest w stanie przefiltrować powietrze w całym pomieszczeniu
  • głośność – im niższa, tym większy komfort korzystania z urządzenia
  • pobór mocy – ma bezpośredni wpływ na wysokość rachunków za prą
  • system filtracji – kluczowe, aby oczyszczacz był wyposażony w dobrej klasy filtry HEPA, a także filtry węglowe.
  • dodatkowe funkcjonalności – tu zależnie od potrzeb, możemy wybierać w oczyszczaczach wyposażonych w funkcję nawilżania, jonizacji oraz szereg trybów automatycznych, które sprawią, że możesz zapomnieć o konieczności częstej zmiany ustawień urządzenia, gdyż ten będzie dostosowywał intensywność pracy do warunków panujących w otoczeniu.

Najwydajniejsze oczyszczacze powietrza – jaki model wybrać?

W poniższym zestawieniu przedstawimy najpopularniejsze oczyszczacze powietrza, które odznaczają się szczególną wydajnością oraz skutecznością. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się jakie modele znalazły się na szczycie naszego rankingu.

1. LIFAair LA503 – numer jeden wśród oczyszczaczy

LIFAair LA503 to model przeznaczony do powierzchni do 54 m2, który wykazuje niemal 100% efektywność w neutralizacji wirusów, bakterii, mikrozanieczyszczeń, pyłów PM2.5 oraz wielu innych. Zawdzięcza to przede wszystkim systemowi filtracji oraz sporej ilości czujników.

Warto wspomnieć także, iż model ten wyłapuje wirusy H1N1 o wielkości 80-120nm – przykładowo koronawirus to wielkość około 90-140nm.

LA503 posiada także trzy tryby automatyczne: Smart, Allergy i Night. Szczególnie istotny jest tryb przeznaczony dla alergików, który po włączeniu oczyszczacz wykrywa alergeny ze zwiększoną siłą.

2. Philips Dual Scan AC3858/50 – bezpieczny i wydajny

Philips Dual Scan AC3858/50 to model, który najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach do 60 m2. Jego poziom CADR osiąga nawet 500 m3/h, co pozwala na naprawdę intensywną eliminację pyłów zawieszonych. Co więcej, model AC3858/50 to bardzo ciche urządzenie, które w trybie cichym osiąga zaledwie 22,5 dB.

Warte uwagi są również przyznane mu certyfikaty:

  • ECARF – otrzymują go produkty, które są w pełni bezpieczne dla alergików,
  • rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego,
  • atest PZH – gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania.

3. Sharp UA-KIL60E-W – oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Jeśli zmagasz się nie tylko z zabrudzonym, ale także przesuszonym powietrzem w twoim domu, to oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W będzie doskonałym rozwiązaniem. Jest to model z przepływem powietrza sięgającym 408 m3/h oraz funkcją nawilżania (do 660 ml/h). Dodatkowo urządzenie to jest wysoce energooszczędne (od 5,5 W).

Ponadto, badania potwierdziły, iż oczyszczacze z serii Sharp UA-KIL mają właściwości, dzięki którym zmniejszają miano zakaźne SARS-CoV-2. Skuteczność ta możliwa jest dzięki świetnie opracowanym filtrom oraz 5 czujnikom, które dbają o pracę automatyczną urządzenia.

Nie zwlekaj! Zainwestuj już dziś i zyskaj lepsze samopoczucie oraz zdrowie. Mamy nadzieję, że nasz ranking ułatwi twój wybór.