OLEJEK ETERYCZNY Z GERANIUM: WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym ze względu na korzystne działanie na skórę, olejek geranium pomaga odzyskać spokój i motywację.

Olejek eteryczny geranium otrzymywany jest w wyniku destylacji parowej kwiatów i liści niektórych gatunków pelargonii należących do rodziny bodziszkowatych: Pelargonium graveolens, Pelargonium roseum, Pelargonium capitatum i Pelargonium asperum.

Otrzymany płyn jest zielonkawy i ma słodki zapach. Przypomina olejek różany, ale jest tańszy. Właśnie dlatego, że jest pozyskiwany z różnych odmian Pelargonium.

Ceniony przez przemysł kosmetyczny, sprawdza się jako środek przeciwzmarszczkowy i przy problemach skórnych. Jest również jednym z 10 olejków eterycznych wspomagających zwalczanie stresu. Dobrze łączy się z innymi olejkami eterycznymi: bazyliowym, lawendowym, neroli, jaśminowym, pomarańczowym, cytrynowym, bergamotowym i rozmarynowym.

Właściwości i zastosowania olejku geranium

Olejek eteryczny z geranium ma właściwości lecznicze, ściągające, antyseptyczne, odstraszające owady, drenujące, tonizujące i uelastyczniające. Główne zastosowania są następujące:

  1. Skóra

Masaże olejkiem eterycznym z geranium reaktywują krążenie krwi, pomagają w walce z cellulitem i redukcją rozstępów. Olejek ten jest również skuteczny w gojeniu ran, skaleczeń i owrzodzeń, leczeniu trądziku i czyraków. Można go stosować przeciwzmarszczkowo, wkraplając kroplę kremu do twarzy stosowanego codziennie. Po opalaniu zmieszany z innymi olejkami eterycznymi i wybranym olejem nośnikowym (np . jojoba , migdałowy ), łagodzi podrażnienia.

  1. Usta

Płukanie gardła szklanką wody i kilkoma kroplami olejku geranium łagodzi stany zapalne jamy ustnej i ból gardła.

  1. Środowisko

Rozpyl go w dyfuzorze olejków eterycznych (1 kropla olejku na metr kwadratowy). Działa również jako środek odstraszający owady.

  1. Psychika

Olejek eteryczny z geranium pomaga złagodzić stres, odzyskać spokój i motywację oraz pobudzić kreatywność.