Poznajmy dokładniej dwie gry, w które warto zagrać – RDR II oraz It Takes Two

Xbox jest jedną z najpopularniejszych konsol, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród fanów gier. W gry na Xbox grają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Poniżej przedstawimy gry warte uwagi oraz ich dokładniejszy opis.

Red Dead Redemption II

Ten tytuł jest grą przygodową na dzikim zachodzie. Jest jedną z gier spektakularnych światów z dojrzała historią. Gra oferuje:

  • akcję na dzikim zachodzie.
  • widoki zza pleców bohatera,
  • bohaterem jest Artur morgan.
  • dużo walki, jazdy konno,

Gra dzieje się na dzikim zachodzie w roku 1899, kiedy to głównym bohaterem jest gangster z zasadami, który marzy o lepszym życiu. Gangster kradnie i zabija bez mrugnięcia okiem, lecz z pewnymi swoimi zasadami. Gra zaczyna się dość nudno, ale z pewnością nie pozwoli nam się nudzić. Po prostu napięcie się rozrasta stopniowo. Fabuła dość nabiera tempa w drugiej połowie gry, kiedy tooferuje ciekawy zwrot akcji w historii gry. Dodajmy, że fabuła gry przewija się bardzo naturalnie przez zakątki świata Ameryki.

W drugiej części są zaskakujące sytuacje. Mowa tutaj o ludziach w potrzebie czy wykonaniu przysług dla innych gangsterów. Rozrywkę gry można byłby określić jako GTA 5 na dzikim zachodzie. Red dead Redemption 2 oferuje polską wersję językową z napisami.

It Takes Two

Ta gra zdobyła nagrodę GOTY na gali TGA 2021, a więc tzw. Oscary w kategorii gier – szerzej o tym wydarzeniu możemy przeczytać na Informator24.pl. It Takes Two to rozrywka w trybie kooperacji na podzielonym ekranie dla dwóch graczy. W grze wcielasz się w postać Cody’ego albo May. a więc  w mamę lub tatę małego Rose. Gra opowiada historię rozwodzącego się małżeństwa, które musi przekazać wiadomość córce Rose. Ros ma dziwną moc.

Każdy poziom gry jest zaprojektowany w ten sposób, aby oddać graczom do dyspozycji różne narzędzia. Podczas gry jeden z graczy dostanie gwoździe, a drugi może biegać z młotkiem.  To, że gracze mają narzędzia pozwala twórcą zaprojektować poziomy tak, by ci mogli podzielić się w obowiązkach.

Jednak gra nie polega tylko na rozwiązywaniu wspólnych zagadek logicznych. W grze można również walczyć. Walki oraz etap gry logicznej pozwala twórcom na kontrolowanie tempa rozrywki. Gra dostępna jest również na Playstation 5, lecz grafika na PlayStation 4 nie dostaje odpowiednika.

Na koniec warto dodać. że gry to nie tylko zabawa, to również zapoznanie nowych znajomości poprzez kontakt z innymi graczami. Gry pozwalają się odstresować i grają w nią ludzie w różnym wieku. Granie w gry pozwala nam skupić się na zadaniach wykonywanych podczas grania i w pewnym stopniu możemy się odciąć od bólu i z pewnością poprawiają nastrój. Więc na pewno warto w wyżej wymieniony gry zagrać.