Kilka wskazówek, które pozwolą Ci uniknąć błędu podczas zakupu strony internetowej

Tworzenie strony internetowej to nie lada wyzwanie dla projektantów – zgadza się. Jest to jednak niemała inicjatywa dla osoby zamawiającej, ponieważ wymaga od niej pełnego zaangażowania w proces tworzenia. Oczywiście decydując się na zakup strony WWW, można zlecić go wykonawcom i poczekać jedynie na gotową realizację. Nie zawsze (żeby nie powiedzieć nigdy) będzie to jednak dobre rozwiązanie. Dzięki współpracy i komunikacji ze specjalistami z agencji marketingowej efekt o wiele bardziej Cię zadowoli, a Twoje cele z pewnością zostaną osiągnięte. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do zlecenia wykonania strony internetowej, aby finalny projekt przyniósł jak największą satysfakcję zarówno Tobie, jak i jej twórcom. Zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla Ciebie pomocne!

Sprecyzuj swoje wymagania, dotyczące strony internetowej i wybierz odpowiednich wykonawców

Pamiętaj, że Twoja strona WWW to wizytówka, jakiej potrzebujesz. Twoi przyszli klienci, nowi pracownicy czy konkurencyjne firmy będą ją oglądać, wyrabiając sobie opinię na temat Twojego brandu. Warto wobec tego, aby była to witryna przemyślana, o odpowiednim przeznaczeniu, przystosowana do potrzeb odbiorców oraz aby jej design, podkreślał to, co reprezentujesz. Pierwszym krokiem, jeszcze zanim przystąpisz do współpracy z danymi twórcami, dobrym pomysłem będzie wobec tego zdefiniowanie swoich celów i oczekiwań. Dzięki sprecyzowanym wymaganiom o wiele łatwiej będzie Ci dobrać właściwą agencję, a agencji – wykonać projekt, który przyniesie najlepsze efekty. Na spotkanie z twórcami przygotuj kilka stron internetowych, które szczególnie ci się spodobały. Takie materiały z pewnością pomogą im stworzyć stronę WWW, która trafi w Twój gust.

Co warto wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniej agencji, która zajmie się stworzeniem dla Ciebie unikalnej, wartościowej witryny? Przede wszystkim dotychczasowe realizacje, opinie klientów, zakres cenowy oraz czas realizacji oraz odpowiedzi na zapytania. Jeśli wykonawcy nie odpowiadają przez długi czas, zdecydowanie jest to zły znak. Może zwiastować problemy komunikacyjne na kolejnych etapach współpracy, na których ten kontakt jest jednak szczególnie ważny i potrzebny.

Projektowanie stron internetowych – jak powinna wyglądać nowoczesna witryna?

Nowoczesna strona WWW to przede wszystkim strona funkcjonalna. Musisz mieć to na uwadze, zlecając projekt wybranym przez siebie twórcom, jak również na etapie szukania inspiracji. Nie możesz kierować się niepraktycznymi rozwiązaniami sprzed kilku lat. Twoja witryna musi być czytelna i minimalistyczna, a informacje intuicyjnie rozmieszczone w jej obrębie. Dzięki dostosowaniu strony internetowej do potrzeb użytkownika pozwolisz mu jak najszybciej odnaleźć odpowiedzi na interesujące go pytania oraz doprowadzić go do wykonania takich akcji, na jakich Ci zależy. Oczywiście nie oznacza to, że istnieje jeden prosty szablon, na którym powinny opierać się wszystkie witryny. Właśnie dlatego tak ważne jest zdefiniowanie celu strony WWW oraz jej indywidualne dopasowanie do specyfiki branży, modelu biznesowego oraz samego wizerunku firmy. Co jeszcze jest niezwykle istotne? Wersja mobilna strony. Pamiętaj, że to właśnie w ten sposób duża część Twoich potencjalnych klientów korzysta z Internetu. Warto ułatwić im to zadanie, dzięki responsywnej stornie, odpowiednio dostosowanej do użytkowników mobilnych.

Oto kilka elementów, które warto mieć na uwadze podczas tworzenia strony WWW:

  • szybkość ładowania witryny (nic tak nie zniechęca użytkowników, jak czekanie);
  • odpowiednie treści (zarówno tekstowe, jak i graficzne lub też elementy video);
  • certyfikat SSL (gwarantujący użytkownikom bezpieczeństwo);
  • zakładka kontaktowa;
  • zachęcenie do konwersji w postaci CTA, czyli wezwania do działania („zadzwoń teraz”, „skontaktuj się nami”, „zamów” itp.);
  • przeprowadzone testy oraz optymalizacja pod kątem SEO.

Strony internetowe Lublin tworzone z pomocą dobrej agencji marketingowej i doświadczonych specjalistów to sprawny proces, w którym Twoje zdanie ma znaczenie. Postaw na współpracę z profesjonalnym zespołem i ciesz się korzyściami, jakie można czerpać z nowoczesnej strony WWW.