Dom przy Cyprysowej 77

Tani w budowie i oszczędny w utrzymaniu projekt domu na zgłoszenie. Poznaj Dom przy Cyprysowej 77 – przytulny dom z poddaszem.

Zmiany zachodzące w przepisach prawa budowlanego, polegające na ułatwieniu budowy domu na zgłoszenie sprawiają, że większe zaciekawienie inwestorów budzą projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy. Takie budynki można wznosić bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, a wystarczy jedynie zgłoszenie. Projekt Domu przy Cyprysowej 77 to jedna z propozycji spełniająca takie zasady.

Dom przy Cyprysowej 77
Dom przy Cyprysowej 77

Nowe przepisy budowlane – dlaczego łatwiej wybudować dom?

W świetle ostatnich zmian przepisów, możemy obecnie wznosić jednorodzinne budynki o powierzchni do 70 m² bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę, bez obowiązku mianowania kierownika budowy oraz bez przymusu prowadzenia dziennika budowy. W ramach nowych przepisów powstała procedura polegająca na zgłoszeniu inwestycji z projektem budowlanym. Projekty domów budowane w myśl tej zasady mają być nieskomplikowane konstrukcyjnie, o maksymalnie dwóch kondygnacjach. Przyjmuje się, że projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy spełniają w większości definicję zakładającą, że w trybie zgłoszenia mogą być wybudowane wolnostojące budynki, których obszar oddziaływania mieści się całkowicie na działce, na której zostały zaprojektowane. Inwestycja idąca ścieżką tej procedury może być prowadzona wyłącznie w celu zapewnienia możliwości mieszkaniowych rodzinie inwestora. Ponadto na jednej działce budowlanej nie można wznosić więcej niż jednego tego typu budynku, na każde 500 m² powierzchni.
Niewielkie projekty domów z poddaszem, do których należy Dom przy Cyprysowej 77 idealnie wypełniają definicję modelowego domu przewidzianego w tej ustawie.

Dom przy Cyprysowej 77 – rzut parteru
Dom przy Cyprysowej 77 – rzut parteru

Prosta i szybka budowa, niskie koszty, oszczędne użytkowanie – Dom przy Cyprysowej 77.

Ekonomiczny i energooszczędny projekt Domu przy Cyprysowej 77 to koncepcja domu, którą możemy zrealizować taniej niż zakup mieszkania. Jest to możliwe dzięki przemyślanej konstrukcji, niewielkim wymiarom i ergonomicznym rozwiązaniom architektonicznym. Powierzchnia użytkowa równa 80 m² obejmuje otwarty salon z kuchnią,  4 pokoje, 2 łazienki i kotłownię. Na parterze toczy się codzienne życie rodziny, w słonecznym pokoju dziennym i wygodnej kuchni.  Mamy tu również do dyspozycji dodatkowy pokój oraz łazienkę z prysznicem. To kluczowe pomieszczenia, dla wszystkich inwestorów, którzy planują dwuetapową realizację inwestycji. Możliwość wykańczania domu „na raty”, czyli kolejnymi etapami, wpływa na oszczędność budowy i daje realną wizję szybszego zamieszkania u siebie. Mając do dyspozycji strefę dzienną, dodatkową sypialnie i łazienkę posiadamy tyle samo pomieszczeń, co w przeciętnym mieszkaniu w bloku, w którym mieszkają liczne rodziny z dziećmi, a do dyspozycji pozostaje jeszcze cała powierzchnia poddasza.
Górne piętro to komfortowa przestrzeń do wypoczynku z 3 pokojami i dużą łazienką, zapewniającą komfort dla rodziny 4-5 osobowej. Poddasze jest dobrze doświetlone dzięki licznym przeszkleniom. Pokoje dla dzieci są ustawne i pozwalają pomieścić wszystkie niezbędne meble i pozostawiają jeszcze sporo miejsca do zabawy.
Projekt nie przewiduje garażu, jednak posiada alternatywne rozwiązanie dla zabezpieczenia auta. Lekka wiata garażowa to wariant pośredni, między garażem w bryle budynku, a całkowitym brakiem zabezpieczenia dla pojazdu. Jest tańsza, i szybsza w wykonaniu.
Cyprysowa 77 idealnie pasuje do działek o niewielkiej powierzchni i wąskim profilu. Dom można wybudować na parceli o minimalnej szerokości 15.1 metra. Projekt charakteryzuje się nowoczesną stylistyką, nawiązując do najnowszych trendów w budownictwie jednorodzinnym. Oryginalny charakter uzyskano dzięki drewnianej okładzinie na ścianie wejściowej i bocznej, biało-czarnej kolorystyce łamanej szarymi elementami i stolarce okiennej w stalowych kolorach.

Dom przy Cyprysowej 77 – rzut poddasza
Dom przy Cyprysowej 77 – rzut poddasza

Niewielkie domy tanie w budowie – główne zasady wyboru.

Koncepcje domów tanich w budowie, takich jak Dom przy Cyprysowej 77, charakteryzują się przemyślaną i ekonomiczną konstrukcją. Kompaktowa bryła oparta na regularnych formach, symetryczny dach dwuspadowy i optymalne wymiary sprawiają, że dom możemy zrealizować stosunkowo tanio. Budynki ekonomiczne w budowie powinny być również energooszczędne, a co za tym idzie tanie w utrzymaniu. Tutaj do dyspozycji mamy nie tylko parametry zgodne z warunkami technicznymi WT2021, ale również możliwość zastosowania licznych projektów dodatkowych podnoszących  energooszczędny charakter domu. Należą do nich między innymi projekty wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja), projekty instalacji fotowoltaicznej, solarnej, czy pompy ciepła. Dzięki tym rozwiązaniom nakłady na ogrzewanie domu i wytworzenie prądu, czy ciepłej wody znacznie spadną, generując oszczędności w budżecie domowym.

Dom przy Cyprysowej 77
Dom przy Cyprysowej 77

Jeśli priorytetem jest szybka i ekonomiczna budowa własnego domu, Dom przy Cyprysowej 77 wydaje się być optymalnym wyborem. Projekty domów do 70 m²  są gotowymi propozycjami dla tych, którzy chcą szybko i bez zbędnych utrudnień formalnych zrealizować swoje marzenie o własnym domu. Cyprysowa 77, projekt małego domu z zagospodarowanym poddaszem to wybór rozwiązania z ogromnymi perspektywami. To sprawdzone rozwiązanie dla każdej rodziny, marzącej o szybkim zamieszkaniu na swoim.