Wybuduj na zgłoszenie! Dom przy Wiosennej 21 – projekt domu do 70 m² powierzchni zabudowy.

Po ostatniej nowelizacji Ustawy Prawo Budowlane coraz większym zainteresowaniem cieszą się projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy. Takie domy można realizować bez pozwolenia na budowę, w oparciu o zgłoszenie. Dom przy Wiosennej 21 jest jednym z takich projektów. Poznajcie bliżej zalety i potencjał, jaki kryje w sobie ten wyjątkowy projekt domu.  

Dom przy Wiosennej 21 

Zmiany w prawie budowlanym – jakie projekty domów podlegają nowym przepisom?  

Zgodnie z nowelizacją przepisów, która weszła w życie 3 stycznia 2022 roku, można obecnie wybudować dom jednorodzinny do 70 m² powierzchni zabudowy, bez uzyskania pozwolenia na budowę, bez konieczności ustanowienia kierownika budowy oraz bez obowiązku prowadzenia dziennika budowy. Obowiązująca w tym przypadku procedura została nazwana „zgłoszeniem z projektem budowlanym”. Projekty domów, realizowane w tym trybie, z założenia mają być prostej konstrukcji oraz maksymalnie dwukondygnacyjne. To budynki wolnostojące, których obszar oddziaływania będzie mieścił się w całości na działce, na której zostały zaprojektowane. Budowa domów, zgodnie z założeniami nowej ustawy, może być wykonywana wyłącznie w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb mieszkaniowych danej rodziny. Nie można również zrealizować więcej niż jednego budynku na każde 500 m² powierzchni działki budowlanej.  

Dom przy Wiosennej 21 – projekt domu taniego w budowie i szybkiego w realizacji. 

Dom przy Wiosennej 21 to projekt domu, który dzięki przemyślanej konstrukcji i niewielkim wymiarom możemy zrealizować taniej niż mieszkanie. Powierzchnia użytkowa 77.3 m² mieści aż 5 pokoi, otwartą kuchnię, 2 łazienki i kotłownię. Na parterze do dyspozycji mieszkańców oddano pokój dzienny z otwartą kuchnią, dodatkowy pokój oraz łazienkę z prysznicem. Obecność dodatkowej sypialni pozwala realizować inwestycję dwuetapowo, co również wpływa na szybkość i ekonomię budowy. Poddasze to spokojna strefa wypoczynku. 3 pokoje oraz duża łazienka to odpowiedni komfort dla 4-5 osobowej rodziny. Poddasze jest dobrze doświetlone, zarówno dzięki licznym francuskim balkonom, jak i poprzez połaciowe okna.   

Dom przy Wiosennej 21 – rzut parteru 

Dom przy Wiosennej 21 – rzut poddasza

 

Wiosenna 21 mieści się doskonale na wąskich działkach. Minimalna szerokość parceli, na której dom może być zbudowany to jedynie 15.1 m. Projekt utrzymany w nowoczesnej stylistyce, nawiązuje do najmodniejszych trendów w architekturze.  

Dla uzyskania oryginalnego charakteru wykorzystano kamienną okładzinę przy wejściu, szklane balkony francuskie i ponadczasową, biało-czarną kolorystykę.  

Chłodną paletę barw przełamuje stolarka okienna i drzwi w kolorach naturalnego drewna.  

Projekty domów tanich w budowie, do których należy Dom przy Wiosennej 21 charakteryzują się przemyślaną i oszczędną konstrukcją. Zwarta bryła, oparta na planie kwadratu, prosty dach dwuspadowy oraz regularne kształty sprawiają, iż projekt zrealizujemy stosunkowo niskim kosztem. Wysoce oszczędne jest również użytkowanie budynku. Projekt został opracowany według warunków technicznych WT2021, co sprawia, iż jest wysoce energooszczędny. Ponadto dokumentacja została  

zaopatrzona w zaawansowane technologicznie projekty wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja) oraz schemat instalacji solarnej. Przy wykorzystaniu obu rozwiązań nakłady na ogrzanie domu i przygotowanie ciepłej wody użytkowej znacząco spadną, generując oszczędności w domowym budżecie.  

Dom przy Wiosennej 21 – widok od strony ogrodu 

Jeśli stawiamy sobie za cel szybką i ekonomiczną budowę własnego domu, przy minimalnym angażowaniu się w kwestie formalne, Dom przy Wiosennej 21, realizowany na zgłoszenie, wydaje się doskonałym wyborem. Inwestor wybierający taki tryb formalny musi spełnić jedynie kilka formalności. Wystarczy złożyć oświadczenie, iż planowana budowa jest realizowana wyłącznie w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, inwestor przejmuje odpowiedzialność za kierowanie budową w przypadku nie ustanowienia kierownika budowy oraz potwierdzić, że załączona wraz ze zgłoszeniem dokumentacja jest kompletna.  

Projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy do gotowe propozycje dla tych, którzy chcą szybko i sprawnie wybudować własny dom. Wiosenna 21, niewielki projekt domu z poddaszem użytkowym, to dom z wielkimi możliwościami. Sprawdzone rozwiązanie dla każdej rodziny, której podstawowym marzeniem jest szybkie zamieszkanie pod własnym dachem.  

Poznaj inne projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy dostępne w naszej ofercie: https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow-do-70m-powierzchni-zabudowy