Zapoznanie z League of Legends

Popularna gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Została wydana w 2009 roku i od tamtej pory znajduje się na szczytach list. W coraz większej ilości krajów zostaje oficjalnie uznana jako sport internetowy. Riot Games, producent gry, nieustannie wprowadza aktualizacje i przeprowadza ankiety z chętnymi graczami, aby produkt spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających zawodowców. Profesjonalni gracze League of Legends mogą liczyć na wysokie zarobki, które praktycznie nie mają górnej poprzeczki.

Rozgrywka oraz dostępne tryby gry

W League of Legends mamy do wyboru 3 stałe tryby gry oraz okazyjnie wprowadzane, dodatkowe zabawy, które dostępne są przez określoną ilość czasu.

Pierwszym, podstawowym trybem gry jest 5 v 5.
W rozgrywce uczestniczą 2 drużyny po 5 graczy. Ich celem jest obrona własnej bazy oraz zniszczenie Nexusa (główny budynek) oponentów. Za wygraną grę dostajemy punkty, które możemy przeznaczyć na zakup nowych bohaterów, którymi będziemy mogli sterować w kolejnych meczach.
W przypadku trybu rankingowego, zdobywamy również punkty rankingowe, dzięki którym pniemy się na coraz wyższe pozycje. Im wyżej jesteśmy, tym ciekawsze nagrody otrzymamy na koniec sezonu.

Kolejnym trybem jest ARAM (All Random All Mid), gdzie dwie drużyny, każda po 5 graczy, spotyka się na środku mapy. Cel rozgrywki jest taki sam jak w trybie 5 v 5, jednak tutaj mapa jest zdecydowanie mniejsza, istnieje tylko 1 droga, którą można podążać, a wszyscy bohaterowie, którymi sterują gracze, wybierani są losowo. Jest to dobry sposób na zapoznanie się z mechaniką gry oraz postaciami, którymi zwykle nie mamy okazji zagrać.

Ostatnim stałym rodzajem rozgrywki są Potyczki Taktyczne. Tutaj 8 graczy spotyka się na niewielkiej arenie i wystawia oraz rozwija wylosowanych lub zdobytych bohaterów. Walki toczą się 1 na 1, aż do wyłonienia zwycięzcy. W tym trybie również dostępne są rozgrywki rankingowe.

League of Legends oferuje 147 różnorodnych bohaterów o specyficznych zdolnościach. Rozbudowana mechanika i różnorodność każdej rozgrywki, zapewnia wiele godzin doskonałej zabawy.

Streaming

Gracze League of Legends, którzy czują się na siłach, mogą na żywo streamować swoje rozgrywki na przeznaczonych do tego portalach lub zamieszczać filmy na youtubie. Nie jest to łatwa droga do zarobku, ale jak najbardziej możliwa. Zdobywając coraz większą liczbę widzów, gracz dostaje adekwatne wynagrodzenie. Dodatkowo pokazuje siebie i swoje umiejętności i w ten sposób umożliwia potencjalnym sponsorom na dostrzeżenie swojej osoby, co może wiązać się z podpisaniem opłacalnych kontraktów.