Zarabianie na promocjach bankowych

Wiele osób nie wie, że na promocji w bankach można zarobić. Warto o tym poczytać. Założenie nowego konta bankowego i spełnienie kilku dodatkowych wymagań jest sposobem na zarobienie nawet kilkuset złotych. Wiele instytucji bankowych w celu pozyskania nowych klientów tworzy rozmaite oferty promocyjne. Warto śledzić je na bieżąco, aby móc bezwysiłkowo pomnożyć własny kapitał. Nie ma w tym niczego skomplikowanego, wszystko załatwia się przez internet. Niektóre banki mają bardzo kreatywne sposoby na zwiększenie zaangażowania klientów, możliwość zdobycia bonusa działa na wielu jak magnes.

Czy rzeczywiście banki pozwalają zarabiać?

Jeśli ktoś planuje założyć konto w banku, to warto oczywiście zacząć od sprawdzenia bieżących promocji, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Jako że konkurencja na rynku jest ogromna, to konsumenci na tym zyskują. Banki muszą w jakiś sposób przekonać ich do siebie, a promocja sprawdza się idealnie. Ma to na celu przekonanie do skorzystania z oferty. W zamian za założenie konta osobistego lub karty kredytowej można otrzymać coś dodatkowego w ramach podziękowania. Warto od razu zaznaczyć, że najczęściej trzeba spełnić kilka dodatkowych warunków, aby móc otrzymać obiecaną nagrodę. Należy wobec tego dokładnie zapoznać się z regulaminem promocji, aby niczego nie pominąć. Często trzeba prowadzić konto przez określony czas, zapewniać konkretne wpływy na rachunku, wykonywać co miesiąc przelewy opiewające na daną kwotę.

Jest wiele rodzajów promocji bankowych, ale zdecydowana większość ofert dotyczy założenia konta osobistego. Nie ma w tym niczego trudnego i można wszystko załatwić przez internet. Wystarczy dowód osobisty, aby już po kilku minutach mieć rachunek w konkretnym banku. Promocje bardzo często dotyczą kont dla młodych osób, dorosłych i kont firmowych. Dostępne są także promocje na karty kredytowe, co jednak wymaga już więcej czynności do wykonania. Trzeba udokumentować swoje przychody, sprawdzana jest także zdolność kredytowa. Zaletą promocji obejmujących karty kredytowe jest możliwość uzyskania bardziej wartościowej nagrody. Czasem jest nią gotówka, innym razem atrakcyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, wartościowe przedmioty itd.

Co zrobić, aby otrzymać nagrody w ramach promocji bankowych?

Wiele osób interesuje to, co rzeczywiście można uzyskać dzięki korzystaniu z promocji bankowych. Możliwości jest sporo, najczęściej banki oferują gotówkę. Po spełnieniu konkretnych warunków można otrzymać średnio od 300 do 500 zł. Wiele osób nawet nie zarabia takiej kwoty po całym przepracowanym dniu w swoim miejscu zatrudnienia. Otrzymana w ramach promocji nagroda w postaci gotówki może zostać przeznaczona na dowolny cel. Niektóre banki oferują także nagrody rzeczowe, oczywiście o nieprzeciętnej wartości. Kuszą smartfonami, zegarkami i rozmaitymi gadżetami elektronicznymi. Kolejnym rodzajem nagrody są vouchery i bony do sklepów, co również brzmi bardzo kusząco. Można zapłacić w ten sposób za zakupy w znanych sieciach handlowych, na serwisach aukcyjnych, w drogeriach itd.

Wiedząc już, że można sporo skorzystać na promocjach bankowych, czas zastanowić się, co trzeba zrobić, aby otrzymać nagrodę. Podstawowym wymogiem jest oczywiście udzielenie zgody marketingowej, aby w ogóle móc wziąć udział w promocji. Kolejną kwestią są działania wykonywane na nowo utworzonym koncie. Muszą znaleźć się na nim regularnie wpływy. Wiele banków ustala minimalną kwotę, która ma pojawiać się każdego miesiąca, przynajmniej do czasu zakończenia promocji. Najczęściej klient podaje numer rachunku bankowego, na który jest przelewane wynagrodzenie przez pracodawcę. Niektóre banki wymagają wykonywania jednorazowego przelewu na przykładowo 1000 zł każdego miesiąca, inne sumują wpłaty gotówkowe w ciągu miesiąca.

Podczas przeglądania promocji bankowych można często zobaczyć, że wymagane są płatności kartą lub nawet blikiem. W regulaminie jest wyraźnie zaznaczone, że suma płatności w miesiącu musi wynosić przykładowo 500 zł. Niektóre instytucje bankowe idą jeszcze o krok dalej i wskazują na konieczność wykonania transakcji kartą przez Google lub Apple Pay. Bardzo często wymagane są płatności zbliżeniowe smartfonem. Innym warunkiem skorzystania z promocji bankowych będzie wykonanie przelewu z konta. Może być wymagane zrobienie konkretnej liczby przelewów lub przelanie określonej kwoty na zewnętrzny rachunek. Zdarzają się także banki, które decydują się na umieszczenie w regulaminie promocji na otwarcie konta walutowego lub dokonania wymiany waluty w kantorze internetowym. Oczywiście najczęściej jest podana konkretna ilość waluty do wymienienia.

źródło: https://e-kursy-walut.pl/warto-wiedziec/zarabiaj-na-bankach-poradnik-jak-zarabiac-na-promocjach-i-kontach-bankowych/