Zewnętrzny dysk przenośny 500 GB SSD. Niedroga i uniwersalna alternatywa dla pamięci USB

Opłacalność zakupu dużych pamięci USB spada wraz z ich pojemnością, bowiem najbardziej pojemne modele mają bardzo wysokie ceny. Jeśli ktoś potrzebuje dużej pojemności, ale i szybkich transferów, powinien zwrócić swoją uwagę w kierunku dysków przenośnych SSD. Pojemność 500 GB powinna wystarczyć większości użytkownikom, a bezpieczeństwo i szybkość transferów zadowolą nawet tych wybrednych.

Pojemny dysk przenośny SSD czy chmura?

Pamięci USB typu pendrive są niewielkie, kieszonkowe, lekkie, ale modele z dużą pojemnością są bardzo drogie i nie są w stanie zapewnić takich transferów, jak dyski twarde SSD. Pamięć USB o pojemności do 128 GB jest jeszcze opłacalna i świetnie sprawdza się jako magazyn danych dla niewielkich plików. Kilka filmów, jakaś niewielka gra, zdjęcia z wakacji? Do takich zadań pamięci USB są odpowiednie. Ale co, jeśli wymagamy większej przestrzeni i przede wszystkim szybkich transferów, aby kopiowanie kilku filmów w rozdzielczości 4K lub 8 K trwało krótko? Idealnym rozwiązaniem staje się przenośny dysk SSD o pojemności 500 GB. Dlaczego?

Taka pojemność w zupełności wystarczy do przechowywania kilkunastu filmów w wysokiej rozdzielczości, wielu płyt muzyki w wysokiej jakości czy ogromnej kolekcji zdjęć. Gry? Nowe produkcje zajmują nierzadko ponad 100 GB przestrzeni, więc na dysku przenośnym 500 GB zapiszemy ich kilka. Poza tym świetne transfery danych oraz kompatybilność z większością urządzeń m.in. z komputerami, smartfonami, telewizorami czy konsolami sprawiają, że przenoszenie danych pomiędzy różnymi platformami jest szybkie i bezproblemowe. Chcesz obejrzeć nowy film w rozdzielczości 4K na telewizorze? Zamiast podłączać komputer do telewizora, męczyć się z ustawieniami i kablami, po prostu skopiuj go na przenośny dysk SSD i obejrzyj tam, gdzie Ci wygodniej!

Bezpieczny!

Kolejną zaletą dysków zewnętrznych SSD jest ochrona danych w każdym aspekcie – fizycznym i programowym. Zależy Ci na mocnej obudowie? W modelu T7 Touch 500GB możesz chronić swoje pliki wykorzystując szyfrowanie AES 256-bit, ale to nie wszystko! Dane chroni solidna konstrukcja metalowa, która zabezpiecza umieszczone wewnątrz elementy przed upadkiem nawet z wysokości 2 metrów. Już nie musisz się martwić, gdy dysk wypadnie Ci z kieszeni lub plecaka. Mało tego! Swoje prywatne dane możesz zabezpieczyć i błyskawicznie odbezpieczyć za pomocą odcisku palca – wystarczy przyłożyć go do wbudowanego, podświetlanego na niebiesko czytnika, aby uzyskać dostęp do zawartości. Dodatkowo możesz szybko i wygodnie zaktualizować oprogramowanie lub ustawić poziom zabezpieczeń za pomocą dedykowanego oprogramowania na komputery PC i Mac. Pamiętaj, że dysk jest również kompatybilny z Twoim smartfonem z systemem Android – wystarczy pobrać dedykowaną aplikację.

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.