Zgaś nudę i rozruszaj szare komórki z grami logicznymi!

Potrzebujesz odstresować się po ciężkim dniu pracy? Nie wiesz jak zapełnić sobie czas podczas jazdy pociągiem lub w kolejce na poczekalni? Może potrzebujesz trochę rozrywki umysłowej? Na te wszystkie pytania jest jedna, uniwersalna odpowiedź – gry logiczne.

To nie tylko sposób na zabicie czasu, ale też efektywny trening szarych komórek. Warto również wspomnieć, że granie znacznie zwiększa zręczność. Oto jakie korzyści możesz z nich uzyskać

– zmuszą Cię do użycia myślenia, zwłaszcza gdy Twój umysł będzie rozleniwiony.

– zapewnią trening Twojego mózgu, gdyż nie tylko o płaskie brzuchy powinniśmy dbać.

– pomogą Ci rozwinąć umiejętności logicznego myślenia, nie oszukujmy się, większość osób ma z tym problem.

– Zabiją Twoją nudę na śmierć, a Ty przyglądając się tej zbrodni, będziesz jedynie dobrze się bawił.

Zatem jak widzisz jest to recepta, wystawiana online, na Twój stres, przeciągające się godziny w pracy lub w podróży. Zatem nie marnuj już czasu i do dzieła, czas wypróbować pierwszą z gier logicznych!

Jaką grę log wybrać?

W zależności od tego czy jesteś jeszcze małym szkrabem, który chciałby zacząć swoją przygodę w świecie online od gier logicznych, lub dużym dzieckiem potrzebującym raz na jakiś czas odrobiny rozrywkido wyboru masz całą gamę różnorodnych gier. Począwszy od tych bardziej klasycznych: Saper, Rozbrajacz Min czy Minesweeper.

Dla miłośników tego pierwsze tytułu szczególnie polecamy MINE WAR HEROIC SAPPER czy SAPER DELUX, który został wzbogacony w dodatkowe ulepszacze. Można też sięgnąć po znane oraz popularne logi tj. klasyczny Mahjong lub jego rozbudowane wersje MAHJONG BIG czy MAHJONG CONNECT.

Niezależnie od tego na co się zdecydujesz i tak wciągniesz się na wiele godzin zabawy. Jeżeli jednak jeszcze nie dokonałeś wyboru, jaką grę logiczną wybrać, z przyjemnością wyręczymy Cię w tym zadaniu!

HALLOWEN BUBBLE SHOOTER.

Zagraj w jedną z najbardziej klasycznych gier jaką są kulki (Bubble Shooter). Powstało wiele wersji tej gry począwszy od kulki marmurki, którymi rozgrywało się międzyklasowe rozgrywki na korytarzach szkolnych. Po współczesne gry online, co najważniejsze oczywiście całkowicie darmowe. Przedstawiamy Wam nieco uwspółcześnioną wersję kulek jaką jest

Jak w to się gra?

Rozgrywka teoretycznie jest banalnie prosta, polega ona na rozbijaniu wszystkich bąbelków na planszy poprzez celne strzały. Uważaj jednak, abyś nie popełnił zbyt wielu błędów, gdyż łatwo wtedy o wypełnienie całej planszy bąbelkami co równać się będzie z klasycznym game over.

Czym różni się od standardowych bubble shooter?

Motyw przewodni to hallowen, także właśnie o tą tematykę zahacza gra. W niektórych z bąbelków została umieszczona czaszka, jeżeli ją rozbijesz otrzymujesz dodatkowe punkty!

KLASYCZNY MAHJONG

To jedna z najbardziej popularnych gier online wśród graczy. Codziennie starają się z nią zmierzyć najwięksi twardziele, jednak czy Ty i będziesz zaliczał się do grona zwycięzców? Udowodnij sobie, że Twój umysł działa sprawnie i postaw wszystko na jedną kartę. Niech rozpocznie się najbardziej emocjonująca partia mahjonga!

Zasady gry

Wystarczy, że odnajdziesz wszystkie symbole na planszy i połączysz je w pary. Jednak nie jest to wcale takie proste – klocki nie mogą być przysłonięte przez inne elementy. Dopiero, gdy je odkryjesz będziesz mógł usunąć z planszy.
Warto wspomnieć, że ta darmowa gra online została dostosowana do wszystkich urządzeń mobilnych. Także laptop, komórka czy tablet w dłoń i do dzieła!

OGIEŃ I WODA

To kolejna odsłona w serii Ogień i Woda, która zdobyło grono fanów na całym świecie. Tym razem przeniesiemy się do magicznego świata baśni, w którym napotkamy m.in. magiczne wróżki. Pamiętajcie jednak, że bohaterowie gry mają pewne ograniczenia tak więc musimy szczególnie zwracać uwagę na to jakim żywiołem kierujemy. Jak w poprzednich odsłonach serii stawia ona na współpracę, nie oznacza to jednak, że nie można grać solo.

Jak grać?

Najważniejszą zasadą gry jest zapamiętanie zdania” Ogień nie lubi wody, Woda nie znosi ognia. W grze ogień i woda 5, kierując duszyczkami uważajmy, więc na to, aby nie skierować Wody w płomienne czeluści, ani Ognia w żywioł wodny. W niektórych miejscach gry napotkamy również wodę zieloną – przed tą cieczą strzeżmy obie duszyczki. Celem rozgrywki jest przechodzenie poszczególnych etapów gry oraz otwieranie drzwi za pomocą kolorowych wróżek. Musisz zebrać wszystkie klejnoty mocy, a tym samym wskrzesić boskie światło, przywrócić nadzieję ludzkości i wiarę w magiczną moc żywiołów.

KURNIK KULKI

Klasyk klasyków, 3 w jednej linii to kolejny wybór, po który warto sięgnąć w darmowych grach online. Mimo jednej zasady, na której opiera się każdy tytuł, nigdy nie przestaną nas bawić. Dzięki temu, iż sceneria tych gier może być różna, za każdym razem wciągają tak samo. I tak jest w przypadku Kurnik Kulki Match 3, który pozwoli nam zrelaksować się przy układaniu kulek na planszy. To doskonały zjadacz czasu, ale też pobudzacz szarych komórek. Więc jeżeli zmęczyłeś już się czytaniem tego artykułu, kliknij w ten tytuł i rozbudź swój umysł.

Jak się gra?

Zadaniem gracza jest rozbijanie takich samych kulek poprzez przestawianie ich pozycji na planszy. Jednak nie jest to takie proste. W grze jesteś ograniczony czasowo, także spiesz się graczu!