Diablo II: Resurrected coraz bliżej! Kiedy odbędzie się premiera zremasterowanej gry, która podbiła serca milionów graczy?

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych hack’n’slashów w historii gier ponownie zagości na komputerach graczy z całego świata. Blizzard odnawia kultowy tytuł i dopasowuje go do współczesnych realiów.

Kiedy będzie można wkroczyć do mrocznego świata Sanktuarium?

Remaster Diablo II został zapowiedziany na BlizzConline w lutym 2021 roku. Już wtedy pojawiły się pierwsze wzmianki, a także krótkie filmy przedstawiające gameplay. Od tego czasu pojawiały się nowe wiadomości, a ciekawość graczy była nieustannie podsycana. W końcu Blizzard postanowił skończyć z aurą tajemniczości i podał konkretną datę – 23 września 2021.

Czego można spodziewać się po nowym Diablo II: Resurrected?

Z pewnością zmianą, która najbardziej rzuca się w oczy w pierwszej chwili jest grafika dostosowana do nowoczesnych komputerów. Rendering 3D, poprawione animacje postaci, potworów oraz efekty zaklęć robią oszołamiające wrażenie w znacznie podniesionej rozdzielczości, którą można ustawić nawet na 4K.
Urzekające i budzące nostalgię są również przerywniki filmowe pomiędzy aktami. Pięknie zrobione i wciągające w uzależniający klimat Diablo II, a jednocześnie zachowujące piękno oryginalnej wersji.
Wszystko to współgra z poprawioną oprawą dźwiękową, w której wprowadzony został między innymi dźwięk przestrzenny w formacie Dolby 7.1.

Diablo II: Resurrected: co będzie zawierać?

Remaster kultowej gry składać się będzie z wersji podstawowej oraz dodatku „Lord of Destruction” z 2000 roku. Gracz będzie miał do wyboru 7 postaci:
– amazonkę
– nekromantę
– zabójczynię
– druida
– czarodziejkę
– barbarzyńcę
– paladyna
Wybranego bohatera będzie można dostosować do własnych preferencji i stylu gry poprzez rozwój drzewka umiejętności i talentów. Nie zabraknie również znanych glifów, ulepszeń, setów ekwipunku czy tworzenia unikalnych kombinacji słów runicznych oraz wielu nowości i udogodnień.

Diablo II: Resurrected od 23 września 2021 roku będzie dostępne na PC, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Jeden komentarz w temacie “Diablo II: Resurrected coraz bliżej! Kiedy odbędzie się premiera zremasterowanej gry, która podbiła serca milionów graczy?

Dodaj komentarz