Jakie książki Stephena Kinga warto przeczytać?

Książki Stephena Kinga budzą zachwyt oraz furorę na całym świecie. Jest to niekwestionowany król horroru, którego nie tylko książki, ale również adaptacje są uwielbiane w praktycznie wszystkich krajach.

Które książki Stephena Kinga są najbardziej popularne?

Zielona Mila to najbardziej rozpoznawalna książka Stephena Kinga. To najpopularniejsza historia o Johnie Coffeyu, więźniu, który trafia na blok śmierci w jednym z więzień w Cold Mountain. Cała historia jest opisywana z perspektywy Paula Edgecomba, strażnika. Historia ta zapadła w pamięć wielu osobom również za sprawą filmu, który został stworzony na podstawie adaptacji. Przejmująca opowieść o więźniu, który posiadał dar uzdrawiania, a mimo to został stracony, chociaż jego wyrok był niesprawiedliwy i źle wydany. Ekranizacja książki odniosła ogromny sukces, nie tylko za sprawą aktorów, ale całej otoczki.

Kolejną książką Stephena Kinga, która odniosła wielki sukces jest TO, czyli opowieść o tym, co straszy, przybiera najróżniejsze formy. Najstraszniejszym faktem jest to, że tytułowe TO widzą tylko dzieci. Sama ekranizacja doczekała się swojej premiery dopiero po wielu latach, natomiast w 1990 roku został nakręcony serial na tej podstawie.

Lśnienie to również jeden z bestsellerów Stephena Kinga. Ekranizacja z fantastyczną rolą Jacka Nicholsona oraz muzyką naszego polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego to hit wszechczasów. Jack Torrance – były nauczyciel i pisarz otrzymuje posadę dozorcy w Hotelu Panorama. Zdarzają się tam różne paranormalne zjawiska, a syn Jacka Danny otrzymuje dar lśnienia, przez co widziki sceny okrutne i makabryczne, które zdarzyły się w przeszłości.

Mimo że ta pozycja nie jest tak bardzo rozpoznawalna na rynku horrorów, ponieważ nie ma do niej ekranizacji, to jest to najbardziej obszerna książka w dorobku Stephena Kinga. Mowa oczywiście o Bastionie. Jest to książka, która jest prawie w każdym rankingu oceniania na bardzo wysokie noty. Książka Bastion opowiada o postapokaliptycznym świecie, gdzie Ci, którzy przetrwali walkę z bronią biologiczną, zaczynają śnić o wyborze ścieżki między dobrem a złem. Każda osoba musi dokonać takiego wyboru. Ludzie mają do wyboru niszczenie świata lub jego odbudowę. Inne, warte przeczytania książki tego autora znajdziecie na stronie https://matfel.pl/tra-pol-225853-Stephen-King.html

Książki Stephena Kinga jako idealny przykład horrorów

Stephen King jest idealnym przykładem na to, że książki o horrorach mogą być zarówno bardzo długie, zawiłe, ale też bardzo ciekawe. Mimo że te opowieści liczące często kilkaset stron, to nie da się od nich oderwać wzroku. Dowodem na popularność tego gatunku jest fakt, że ogromna ilość książek została również zekranizowana.