JAK USUNĄĆ MAKIJAŻ W SPOSÓB EKOLOGICZNY: EKOLOGICZNA ALTERNATYWA DLA JEDNORAZOWYCH PŁATKÓW

Dla niektórych demakijaż to codzienny rytuał. Ale czy można to zrobić z poszanowaniem środowiska? Wiele produktów używanych na co dzień do pielęgnacji twarzy zanieczyszcza środowisko, ale możliwe jest zastąpienie ich ekologicznymi alternatywami. Zacznijmy od najprostszych do wymiany: płatków jednorazowych. Demakijaż w ekologiczny sposób nie jest taki trudny.

1. Zmywalne płatki do demakijażu (włókno bambusowe, bawełna, mikrofibra)

Płatki do demakijażu z włókna bambusowego, bawełnianego, mikrofibry można prać ręcznie. W Internecie są sprzedawane w paczkach po 10 lub 20 sztuk o różnych kształtach i rozmiarach, często z poręczną torbą na pranie, która umożliwia pranie płatków w pralce.

2. Ściereczka (lub rękawiczka) z mikrofibry

Oprócz oczyszczania skóry twarzy, ściereczka z mikrofibry wykonuje lekkie złuszczanie, które służy do eliminacji martwych komórek. Wystarczy zwilżyć ciepłą wodą i delikatnie przetrzeć twarz. Jedynym środkiem ostrożności, którego należy przestrzegać, jest jej mycie zawsze po użyciu. Jest w stanie zmyć makijaż tylko wodą (nawet najbardziej zabrudzony i wodoodporny) ale można go stosować z płynem do demakijażu. Niektóre chusteczki do demakijażu mają jedną stronę do czyszczenia, a drugą do złuszczania.

3. Gąbki do demakijażu

Gąbki do demakijażu to miękkie i wielokrotnego użytku płatki celulozowe, odpowiednie do codziennego oczyszczania twarzy oraz do demakijażu lub maseczki. Gąbkę należy zwilżyć przed użyciem, aby napęczniała i stała się miękka. Szybko schnie, a po użyciu i można ją prać w temperaturze 60 °C.

Ekologiczny sposób demakijażu za pomocą olejków i maseł roślinnych

Olejki roślinne są doskonałymi zmywaczami do makijażu, ponieważ rozpuszczają oleiste składniki zawarte w makijażu, usuwając zanieczyszczenia. Powinny być dobrane do rodzaju skóry. Wśród najczęściej używanych są oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów, olej jojoba i olej kokosowy.