Korzystaj ze słońca, nie daj się ponuremu dniowi

Marzec to trudny miesiąc dla naszej formy. W myśl powiedzenia „w marcu jak w garncu”, pogoda potrafi płatać figle. Nie jest to również najlepszy czas dla naszego organizmu.

Od października do maja mamy do czynienia z brakiem światła.

Światło reguluje nasz zegar biologiczny, wydzielając hormony zaangażowane w aktywność fizyczną i psychiczną. Światło przechwycone przez komórki oka wysyła do naszego mózgu informację „dzień” /„noc”. W ten sposób nasz zegar jest regulowany w cyklu 24-godzinnym. Gdy tylko dzień mija, by ustąpić ciemności, nasz mózg zaczyna wytwarzać hormony, takie jak melatonina, która sprzyja zasypianiu. Nic więc dziwnego, że odczuwamy brak energii, gdy tylko obecność światła jest nikła.

Nie unikaj wychodzenia na zewnątrz

Każda chwila na zewnątrz, bez względu na to, jak długo, jest niezwykle istotna. Gdy nasz dzień się skończy, jest już ciemno. Mamy tylko jedno pragnienie, by wrócić do ciepła do domu.

Poświęć więc trochę czasu na wypełnienie światłem w ciągu dnia. Promień słońca w porze lunchu? Wyjść na spacer. Jeżeli mieszkasz w stolicy, sprawdź na stronie warszawainfo.pl jakie są ciekawe miejsca warte odwiedzenia w Warszawie. Oprócz zrekompensowania braku światła, jest to idealna okazja do relaksu i ćwiczeń. W efekcie poprawisz swoją koncentrację i znacznie zredukujesz stres nagromadzony w ciągu dnia.

Pomimo chłodniejszej pogody i krótszych dni, ten okres daje nam możliwość zrobienia świetnych sezonowych aktywności. Nie zostawaj w domu. Zaplanuj spotkania ze znajomymi w kinie, w restauracji, w teatrze. Na ratunek idą imprezy i ich magiczna atmosfera!

Rozświetl swoje codzienne życie.

Ważne jest, aby wykorzystać ten okres, aby nieco zwolnić tempo i cieszyć się domem. Dlatego dobrze urządzone i przyjazne wnętrze jest niezbędne, aby docenić te chwile w domu. Stwórz przyjemną, pachnącą atmosferę, używając olejków eterycznych o wielu korzyściach.

Korzystaj z dobrodziejstw terapii światłem, którego misją jest symulowanie promieni słonecznych, aby przez cały czas doceniać korzyści płynące ze światła dziennego.