Jak dobrać odpowiedni podkład do twarzy?

Makijaż to trudna sztuka. Potrzeba czasu, by perfekcyjnie ją opanować, więc jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z malowaniem swojej twarzy, to zupełnie normalne, że nie wiesz jeszcze, co takiego dobrze by do niej pasowało. Na szczęście wszystkiego możesz się powoli nauczyć. Zacznij od podstaw, czyli od wybrania odpowiednich kosmetyków. W pierwszej kolejności sięgnij po podkład matujący. Jest on głównym i można powiedzieć, że najważniejszym elementem każdego makijażu. To taka baza dla kolejnych kosmetyków, która sprawia, że dużo lepiej one wyglądają.

Pamiętaj o tym przed zakupem

Zanim jeszcze kupisz jakiś modny czy reklamowany podkład, spróbuj ustalić, z jakim typem skóry masz do czynienia. Musisz go dokładnie określić i scharakteryzować. Inne kosmetyki sprawdzają się bowiem na cerze suchej, a inne na tej problematycznej czy mieszanej. W przypadku skóry tłustej idealnym wyborem będzie podkład matujący. On dobrze działa także na cerę z rozszerzonymi porami, na której pod żadnym pozorem nie powinnaś stosować fluidów o działaniu rozświetlającym, które jedynie podkreślają różne niedoskonałości i mankamenty skóry.

Kolor podkładu ma znaczenie

Zwróć też uwagę na kolor podkładu. Niestety, ale wiele kobiet ma problem z dopasowaniem do siebie idealnego odcienia fluidu, a jest to bardzo ważny aspekt. Podkład nie powinien być widoczny na twojej twarzy. Nie może się od niej odznaczać i tworzyć na niej oddzielnej warstwy. Musisz jak najlepiej dopasować go do swojego naturalnego kolorytu buzi. Jeżeli wpada ona w żółte tony, szukaj cieplejszych fluidów. Uważaj tylko na to, by nie były one zbyt ciemne. Zawsze lepiej już wybrać za jasny podkład niżeli ten za ciemny.

Spróbuj także oprzeć się na opiniach i recenzjach innych klientek. Poszukaj ich w Internecie i zacznij się nimi kierować. Niejeden podkład matujący zdołał już zaskarbić sobie serca milionów kobiet na całym świecie. To właśnie w takie kosmetyki warto inwestować. Są to produkty sprawdzone, które równie dobrze powinny zadziałać na twoją skórę.

Artykuł powstał we współpracy z portalem zdrowieonline.pl.