Napój energetyczny a jego naturalne alternatywy

Jesteś zmęczony i chcesz szybko odzyskać siły? Napoje energetyczne obiecują dostarczyć Ci potrzebnej energii za pomocą zaledwie kilku łyków napoju bezalkoholowego zawierającego różne stymulanty. Na całym świecie napoje energetyzujące są sprzedawane w ponad 165 krajach, w tym w krajach Unii Europejskiej. W rzeczywistości wielu z nas widziało je, idąc na zakupy. Jednak w ostatnich latach kwestionowano zdrowotność wynikają z nadmiernego używania tych napojów. Przesadne spożywanie napojów energetycznych w rzeczywistości może powodować zaburzenia i różne skutki uboczne. Nic dziwnego, że są one zakazane w niektórych krajach europejskich, takich jak Francja, Dania i Norwegia.

Woda kokosowa

Prosty napój energetyczny, ale bogaty we właściwości odżywcze: potas, fosfor, magnez, wapń i sód. Co więcej, woda kokosowa ma niską zawartość cukru i tłuszczu, więc możemy ją również włączyć do diety niskokalorycznej.

Herbata z yerba mate

Nawet herbata może być świetną alternatywą dla napoju energetycznego. Ta pozyskiwana np. z liści yerba mate zawiera teinę, która oprócz dodawania energii organizmowi, również świetnie relaksuje. Tak więc, chociaż nie dorównuje napojowi energetycznemu pod względem efektów, pozostaje realną opcją.

Sok pomidorowy

Jeśli chcemy, aby napój energetyzujący zregenerował siły, po treningu możemy zdecydować się na sok pomidorowy. Może wydawać się to ryzykownym rozwiązaniem, jednak substancje zawarte w pomidorach, pomagają odzyskać energię znacznie szybciej niż tradycyjne napoje energetyczne.

 

Jako alternatywę dla napojów energetycznych możemy zdecydować się na napoje wykonane z naturalnych składników, które mają co najmniej trzy zalety: są tańsze, możemy je przyrządzać w domu i nie mają skutków ubocznych.

Sprawdź również jak oszczędzać!