Wskazówki dotyczące zabezpieczenia laptopa przed kradzieżą

Nasze urządzenia elektroniczne są ważną częścią codziennego życia. Nikt nie spodziewa się, że zostaną skradzione, ale takie rzeczy mogą się zdarzyć. Twój laptop może być cennym celem kradzieży.

Jeśli często zabierasz ze sobą laptopa w drogę lub używasz go regularnie w szkole lub pracy, warto wykonać kilka kroków, aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia. Oto kilka sposobów zapobiegania kradzieży i przygotowania się na wypadek najgorszego.

Ochrona danych laptopa w przypadku kradzieży

Możesz zacząć od przygotowania laptopa. Proste wymaganie hasła do logowania może uniemożliwić złodziejom dostęp do Twoich danych, jeśli zostaną skradzione. Wymyśl hasło, które nie jest łatwe do odgadnięcia, ale nadal możesz je zapamiętać. Zastosuj się do wskazówek, używaj wielkich i małych liter, cyfr i znaków specjalnych.

Aby dodać kolejną warstwę bezpieczeństwa do swoich danych, zaszyfruj dysk twardy. Jeśli nie jesteś szczególnie obeznany z technologią, możesz poprosić o pomoc eksperta technicznego.

Wreszcie, aby zapobiec utracie wszystkich danych laptopa, regularnie twórz kopię zapasową. Możesz skorzystać z usługi w chmurze, która okresowo automatycznie zapisuje Twoje dane. Inną opcją jest zakup zewnętrznego dysku twardego do zapisywania danych, ale pamiętaj, aby ustawić przypomnienie, aby to zrobić. Może to być co tydzień, miesiąc lub kilka miesięcy, w zależności od tego, jak często korzystasz z laptopa.

Zapobieganie kradzieży laptopa z samochodu

Pozostawienie laptopa w samochodzie może narazić go na kradzież. Jeśli to możliwe, postaraj się zabrać ze sobą laptopa i nie zostawiaj go bez opieki w samochodzie. Jeśli to nie, ukryj laptopa przed wzrokiem ciekawskich. Najlepiej przechowywać go w zamkniętym bagażniku lub pod siedzeniem.

Może się to wydawać oczywiste, ale najlepszym sposobem na zapobieganie kradzieży laptopa jest trzymanie go zawsze na widoku lub z kimś, komu ufasz. Kiedy nie jest to możliwe, nadal istnieją sposoby, aby to chronić.

Zastanów się również nad inwestycją w system alarmowy do swojego laptopa. Istnieją technologie bezprzewodowe, które zabrzmią „ćwierkaniem” w telefonie, jeśli laptop się poruszy i nie będzie Cię w pobliżu. Istnieją również systemy obwodowe, w których, jeśli laptop wyjdzie poza określony obszar, komputer wyłączy się i wyemituje dźwięk.

Sprawdź również: sklep bhp