Przegląd gier na PS5 – cz. 2.

Przed Tobą druga część rankingu gier na Play Station 5. Daj się ponieść i wejdź z Nami do wirtualnego świata. Jeśli jeszcze nie widziałeś części pierwszej rankingu, zapraszamy tutaj: https://www.recenzje.net.pl/przeglad-gier-na-ps5-ranking-cz-1/

Spider-Man: Miles Morales

W jakiś sposób Insomniac Games wzięło to samo miasto, tę samą mechanikę i tego samego bohatera, znanego z oryginalnej gry Spider-Man i sprawiło, że wszystko wydaje się całkowicie nowe. Historia Milesa o niepewności, wrażliwości i zdobywaniu siły dzięki doświadczeniu jest naprawdę poruszająca. Natomiast sposób, w jaki Nowy Jork odzwierciedla jego bardzo odmienną podróżą. Dzielnice, które odwiedza oraz ludzi, których spotyka – są umiejętnie i subtelnie wykonani. Jest to również gra akcji z wystarczającą ilością nowych ruchów i fajnych scenografii, aby bawić i rzucać wyzwanie weteranom webslingerów. Wygląda to również zaskakująco jak na PS5.

 

Deathloop

Deweloper Arkane Studios wnosi tak wiele stylu i estetycznej pewności siebie do swoich gier, że jest przyjemnością po prostu grać w ich gry – a Deathloop nie jest wyjątkiem. Żywiołowa, super chaotyczna, przygodowa gra akcji osadzona w pętli czasowej na wyspie zamieszkanej wyłącznie przez socjopatycznych bogatych ludzi. Gra oferuje płynną strzelaninę, dzikie lokacje i szykany narracyjne, które sprawiają, że z niedowierzaniem chwytasz przysłowiowy pas bezpieczeństwa.

 

Ratchet & Clank: Rift Apart

Absolutnie radosna gra o samotnym kosmicznym gryzoniu, jego kumplu robocie i kryzysie spowodowanym przez super złoczyńcę. Sprawia ona, że spotykasz swoją wymiarową bliźniaczkę i wyruszasz z nią na przygodę, która swym zasięgiem obejmuje całą galaktykę. Niezależnie od tego, czy kierujesz kreskówkową broń na cudownie animowanych obcych wrogów, czy skaczesz i jeździsz na łyżwach po obcych planetach na butach odrzutowych. Zawsze wygląda to absolutnie obłędnie i zachęca, abyś dobrze się bawił.

 

Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Gra osadzona jest w XIII-wiecznej Japonii. Inspiracją do jej stworzenia było kino samurajskie. Jest to najbardziej absurdalnie piękna gra z otwartym światem. Wystarczy obserwować, jak spadają kwiaty wiśni i trawa kładzie się na wietrze, gdy jeździsz po wyspie Cuszima i tniesz mongolskich najeźdźców swoim mieczem. Akcja po pewnym czasie staje się powtarzalna, ale mimo to jest to gra, która pokazuje zarówno PlayStation 5, jak i dewelopera Sucker Punch od niezwykłej strony. Troska o szczegóły wizualne jest na najwyższym poziomie.