Przegląd gier na PS5 – ranking cz.1

Od pierwszej gry na konsoli po samotnego kosmicznego gryzonia i odmłodzonego Spider-Mana, oto najlepsze typy na PS5 według subiektywnego gustu.

Demon Souls

Jedna z najważniejszych gier przełomu roku 2000. Została przekształcona w wizualnie niesamowitą, nieskończenie satysfakcjonującą mroczną fantazję. Musisz zmierzyć się z mrokiem i przejść przez imponujące średniowieczne zamki, straszliwą wieżę więzienną i brudne bagna. Bronić możesz się jedynie za pomocą miecza, tarczy, różdżki i wszystkiego, co uda Ci się zdobyć. Ta gra może być brutalna i bezlitosna – postęp jest ciężko wywalczony, walka jest ekscytująca i konsekwentna, a bossowie są legendarnie trudni. Jednak zawsze możesz wezwać innych graczy, aby ci pomogli, a jeśli nie boisz się podjąć wyzwania to jest to gra, której nigdy nie zapomnisz.

Returnal

Wylądowałeś awaryjnie na wrogiej planecie pełnej fascynujących i niebezpiecznych stworzeń, które wyglądają i brzmią jak coś z filmu Alexa Garlanda. Przedzierasz się nieśmiało przez dżungle, pustynie i starożytne budowle. Natrafiasz na lepszą broń i starasz się nie zostać bezceremonialnie zabitym przez wszystko, co spotkasz. Kiedy nieuchronnie umierasz, robisz to wszystko ponownie, od samego początku. Returnal może nie brzmieć jak zabawa i tak, wymaga zaangażowania, ale gra jest tak ekscytująca, że ponowne przeżywanie tej samej pętli czasowej nie wydaje się bynajmniej karą. Dodatkowo, im dalej wchodzisz w grę, tym ciekawsza się okazuje.

Hades

Stylowa gra, w której próbujesz wywalczyć sobie drogę z greckiego półświatka jako Zagreus, syn Hadesa. Zasady są proste – posiadasz kilka różnych broni, różne atuty od wszystkich bogów Olimpu kibicujących twojej ucieczce. Pojawiają się zgryźliwe i inteligentne dialogi. Łączą się one jednak w coś innego i interesującego gdy za każdym razem zbliżasz się do celu. Niezapomniane, zabawne podejście do mitologii sprawia, że jest to najlepsza gra w swoim gatunku.