Ranking gier na PS5. Cz. 3.

Przed Wami trzecia część rankingu gier na konsolę Play Station.

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Opierając się na uznanej aktualizacji z 2020roku, klasycznej steampunkowej przygody Square Enix, Intergrade poprawia grafikę PS5 i dodaje zawartość Episode INTERmission, która wprowadza zupełnie nowe zadanie wokół ulubionej przez fanów postaci Yuffie. Wspaniale jest widzieć dobrze znane miejsca wokół Midgar, bogato odnowione na nową konsolę. Dla tych, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się z oryginalną grą lub remakiem, świetnie trafili.

 

It Takes Two

Kooperacyjna przygoda o nieudanym małżeństwie nie brzmi jak magia gier, ale Hazelight Studios wniosło zaskakujący innowacyjny talent do tego, co mogło być szaloną próbą. Kłócący się rodzice, May i Cody są skurczeni do rozmiarów zabawki i muszą walczyć o własny dom i ogród, aby dotrzeć do córki. Na ich drodze pojawiają się gigantyczne insekty. Tylko pracując razem mogą rozwiązać sprytne, wciągające zagadki. Do gry potrzebnych jest dwóch graczy, aby móc przejść dalej muszą współpracować i na sobie polegać. Ostatecznie jest to gra o wartości komunikacji i poza irytującym narratorem, dostarcza wskazówek małżeńskich w najsubtelniejszy sposób.

 

Astro’s Playroom

Pierwsza gra na PlayStation 5 jest nadal jedną z najlepszych. Innymi słowy mamy do czynienia z żywiołowym hołdem dla historii PlayStation, sprzętu i gier, którą można bez zarzutu polubić. Możesz przejść przez to wieczorem. Jednak poświęcisz na to więcej czasy niż początkowo planowałeś. Ta gra wciąga. A Ty przez te kilka godzin użyjesz kontrolera, aby wspiąć się na góry jako małpa-robot, wystrzelić strzały w smoka wykonanego z kamienia i zamknąć się wokół pomysłowego świata snów skręconych ze sobą drzew kablowych i platform wykonanych z tacek na dyski. Dodatkowo muzyka będzie grać w twojej głowie przez tygodnie.