Ranking dronów fotograficznych cz. 1

Poniższy artykuł to ranking najlepszych dronów fotograficznych poniżej 250 gramów.

Lista ta została przygotowana po spędzeniu godzin na poszukiwaniach nowych dronów dostępnych na różnych rynkach. Podkreślono tutaj również, na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego rodzaju dronów poniżej 250 gramów w 2022 roku.

Wykaz ten został przygotowany z uwzględnieniem głównie trzech czynników; waga, wytrzymałość i czas lotu. Dodano dodatkowe punkty dronom, które są łatwiejsze do latania dzięki funkcji powrotu do domu i trybu nocnego, co jest niezwykle przydatne podczas latania tymi maleństwami na dłuższych dystansach.

Jakość wideo

Jakość wideo dronu jest najważniejszym kryterium do sprawdzenia przed zakupem dronu. Ponieważ jeśli jakość wideo dronu jest zła, bardzo trudno byłoby nagrać wideo. Ponadto, dzięki dobremu materiałowi z dronu, Twoje filmy mogą łatwo wyróżnić się z tłumu.

Patrząc na jakość wideo dronu, spójrz na użyte piksele, wymagana jest jakość co najmniej 1080p.

Czas trwania lotu

Czas lotu dronu jest jedną z najważniejszych cech, którym należy się przyglądać, ponieważ jest związany z wagą dronu. Dłuższy czas lotu oznacza, że możesz go nosić lub latać łatwo dzięki niskiej wadze. Możesz zrobić film pod różnymi kątami i nagrać dłuższy film bez przerwy między nimi.

Zasięg

Kupując dronu, należy wziąć pod uwagę zasięg lotu dronu, ponieważ jeśli twój dron nie ma dużego zasięgu lotu, będziesz w niebezpieczeństwie i trudno będzie go kontrolować. Spójrz więc na różne recenzje dla tego kryterium przed zakupem. Sprawdź również, czy dron obsługuje tryb automatycznego powrotu do miejsca startu po zerwaniu sygnału z kontrolerem. Tryb ten jest bardzo pomocny podczas kontrolowania dronu i może zaoszczędzić zmartwień.

Wbudowana rozdzielczość kamery

Rozdzielczość sensora jest najważniejszą cechą każdego z dronów do fotografii lotniczej, ponieważ rozdzielczość matrycy oraz jej rozmiar są wprost proporcjonalne do jakości wideo. Kup więc dron o wysokiej rozdzielczości, abyś mógł nagrywać filmy o wysokiej jakości i dobrej rozdzielczości.

Stabilność i opór na wiatr

Stabilność dronu powinna być jednym z głównych kryteriów wyboru, ponieważ jeśli stabilność jest zła, bardzo trudno byłoby kontrolować ruch lub tworzyć jakiekolwiek filmy. Ponadto bardzo trudno jest obsługiwać takie drony, zwłaszcza jeśli są szybkie i czułe na dotyk.

Jeśli nie jesteś ekspertem w lataniu dronami, to kupowanie stabilnych dronów poniżej 250 gramów byłoby dla Ciebie najlepsze. Kup dron z trójosiową stabilizacją obrazu na gimball-u, a Twoje filmy staną się bardziej ustabilizowane i wyraźne bez żadnych drgawek.