Ranking dronów fotograficznych cz. 2

Po krótkim wprowadzeniu do rankingu w części 1 artykułu, przyszedł czas na recenzję poszczególnych modeli.

 

Dji Mini 2

DJI Mini 2 to dron od DJI, który ma podobne specyfikacje i funkcje, jak Holy Stone HS510 (o nim później), ale jest od niego nieco droższy. Jest wyposażony w kamerę 12 MP zdolną do nagrywania filmów 4K przy 30 fps i 1080P przy 120 fps (zwolnione tempo). Posiada trójosiowy gimbal, który sprawia, że wideo / obrazy są bardzo stabilne podczas lotu w jakości wysokiej rozdzielczości.

Może latać do 31 minut na jednym pełnym naładowaniu. DJI Mini 2 jest kompaktowy i lekki, ma rozmiar 6” telefonu, kiedy jest złożony i wagę poniżej 249 gramów. Może komunikować się ze swoim kontrolerem w odległości do 10 km, co jest doskonałe do latania dronem.

Ma jeden kluczowy przycisk startu i lądowania, który ułatwia obsługiwanie tych dwóch trybów. DJI mini 2 ma trzy tryby lotu; Tryb C (tryb Cine), tryb N (tryb normalny) i tryb S (tryb sportowy). DJI mini 2 jest również wyposażony w zaawansowaną kontrolę lotu, która umożliwia powrót do punktu macierzystego lub start poprzez kliknięcie przycisku. DJI Mini 2 jest wyposażony w doskonałe silniki bez szczotkowe, które zapewnia maksymalną moc podczas lotu.

Maksymalna prędkość tego dronu wynosi 56 km/h. Jest to zatem wynik jak na takie maleństwo całkiem dobry.

DJI mini 2 to najlepszy dron do kupienia w ramach niedużego budżetu. Jest to jeden z najmniejszych dronów w ofercie DJI, ale nie myl jego rozmiaru z niską jakością.  Bardzo często wygrywa podsumowania lekkich dronów w różnych światowych rankingach.

 

DJI Mavic mini SE

DJI Mavic mini SE, o wadze zaledwie 249 gramów jest jednym z najlepszych lekkich dronów. Został zintegrowany ze stabilną 3-osiową kamerą gimbalową, która może nagrywać wideo 2.7k przy 30 klatkach na sekundę i zdjęciach 12 MP. Zasięg lotu tego drona wynosi 1 km, może latać przez 30 minut w sposób ciągły i obsługuje funkcję Powrót do domu.

DJI Mavic mini SE jest wyposażony obudowę mini 2 wraz z silnikami oraz całą resztę podzespołów z Mavic mini. Jest odporniejszy na wiatr niż mini 1. Jest bardzo łatwy w obsłudze podczas latania. Można go łatwo transportować jak mini 2, więc jest to najlepszy dron dla początkujących, ponieważ jest co najmniej 600 zł tańszy. Lekki i mały rozmiar pomaga latać nim wewnątrz budynku lub w krytym parku, chociaż ze względu na brak czujników nie poleca się takiej zabawy.

Posiada ultradźwiękowe czujniki zbliżeniowe na dole, dzięki czemu można łatwo lądować. Możesz także kupić dodatkowe baterie do podwójnych lub potrójnych ciągłych filmów / zdjęć. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z najlepszych dronów poniżej 250 gramów o doskonałej wydajności.