Za co dzieci cenią suche baseny z kulkami?

Czy suchy basen wytrzyma taką intensywność użytkowania?

Suche baseny z piłeczkami pozwalają przede wszystkim na nieograniczone możliwości zabawy. Pamiętajmy, że dzieci widzą znacznie więcej zastosowań baseników i samych piłeczek do zabawy dzięki swojej nieograniczonej wyobraźni. Możemy je w tym wspomagać proponując edukacyjne zabawy, które będą dodatkowo korzystnie wpływały na ich rozwój.

Pomysły mogą dotyczyć kształtowania umiejętności podczas zabawy zarówno w baseniku wypełnionym kulkami jak i zabawy samymi piłeczkami. Możemy pobawić się w rozpoznawanie kolorów kulek, liczenie, rzucanie i łapanie piłeczek pozwala również na ćwiczenie refleksu. Możemy poprosić dziecko aby jak najszybciej odszukało podany kolor kuleczki nurkując w basenie z piłeczkami. Podczas takich zabaw dzieci kształtują umiejętność pracy nad prawidłowym chwytem.

Zabawa w basenie z kulkami to również zabawa dla więcej niż jednej osoby. Basen suchy z piłeczkami spokojnie pomieści rodzeństwo, kolegów czy koleżanki. Najczęściej producent umożliwia dobór wielkości i kształtu baseniku na kulki. Dzieci tak mogą kształtować porozumiewanie się w grupie i umiejętności nawiązywania relacji z rówieśnikami. Basen z kulkami nadaje się dla dzieci w różnym wieku. Już od momentu kiedy dziecko potrafi samodzielnie przybrać postawę siedzącą czyli od 12 miesiąca życia, aż z niego wyrośnie.

Jeśli wykonany jest z dobrej jakości materiałów to z całą pewnością posłuży przez długie lata. Dbając o naszą planetę przy wyborze suchego basenu powinniśmy kierować się jego jakością. Dodatkowym atutem będzie, jeśli pokrowiec można ściągnąć do prania i utrzymać suchy basenik w czystości. Nasze maluszki nie zawsze uważają, a my mamy możliwość naprawy sytuacji jeśli jest taka potrzeba.

Ważne aby piłeczki były wykonane z bezpiecznych, trwałych i certyfikowanych materiałów oraz barwników. Wielu producentów zwraca uwagę na grubość użytej pianki. Zbyt cienka warstwa może się odkształcać lub być niekomfortowa lub niestabilna podczas użytkowania baseniku przez dziecko. Podsumowując zwracamy uwagę aby piękne i użyteczne zabawki jakie prezentujemy naszym maluszkom były również bezpieczne i dobrej jakości.