Sposoby czyszczenia moskitier, które powinien znać każdy

Jak czyścić moskitiery parą

Nigdy nie używaj zbyt agresywnych produktów do mycia moskitier, ponieważ mogą je nieodwracalnie uszkodzić. Oprócz octu i mydła marsylskiego moskitiery można również doskonale czyścić parą.

Para jest prawdopodobnie najbardziej naturalnym i skutecznym sposobem mycia moskitier, ponieważ pozwala na dezynfekcję bez użycia innego detergentu, a mimo to uzyskuje doskonałe rezultaty.

Wystarczy system czyszczenia parą z niezbyt mocną dyszą nebulizującą, którą należy przepuścić przez całą moskitierę, trzymając ją w bezpiecznej odległości, aby nie uszkodzić siatki.

Po odessaniu całego kurzu za pomocą odkurzacza, para jest rozpylana na moskitierę za pomocą parowca. Na koniec po prostu przetrzyj gąbką lub ściereczką z mikrofibry, aby usunąć cały brud.

Jeśli moskitiera jest wykonana z plastiku, lepiej przetestować ją na rogu i sprawdzić jej odporność na strumień pary. W przeciwnym razie lepiej zastosować spray ze sprężonym powietrzem, który eliminuje zanieczyszczenia, jednocześnie chroniąc siatkę moskitiery.

 

Jak często należy prać moskitiery

Aby moskitiery mogły wykonywać swoją pracę, ważne jest, aby były zawsze czyste i wolne od brudu i zanieczyszczeń. Idealnie byłoby je myć przynajmniej co 3 miesiące, ale generalnie wszyscy robią to wraz z nadejściem wiosny, wraz z wielkim generalnym sprzątaniem.

W rzeczywistości nie ma żadnej ogólnej zasady, ponieważ zależy to również od obszaru, w którym mieszkasz i od stopnia zabrudzenia moskitier. Ważna jest również lokalizacja. Moskitiera na parterze brudzi się znacznie wcześniej niż moskitiera na wysokim piętrze i tak dalej.

Nie wolno nam zapominać, że moskitiery chronią przed wnikaniem owadów, ale także przed pyłkami, smogiem, kurzem i wszelkimi zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Aby działały prawidłowo, powinny być zawsze czyste i wolne od brudu.

Ci, którzy mieszkają np. na wsiach o mniej lub bardziej czystym powietrzu mogą ograniczyć się do mycia moskitier 1-2 razy w roku, natomiast ci, którzy mieszkają w miastach, gdzie generalnie występuje duże zanieczyszczenie, aby utrzymać moskitiery w czystości, będziesz musiał je myć co najmniej raz na 3 miesiące.

Niezależnie od wybranej metody sprzątania, nie możemy zapominać, że czysta moskitiera umożliwia optymalną wymianę powietrza, co z higienicznego punktu widzenia jest niezbędne dla czystego i bezpiecznego domu.

Wiecej porad jak zadbać o moskitiery i nie tylko znajdziesz na https://www.robocizna.pl/category/dom/