Jak wyczyścić moskitiery w 5 minut?

Kiedy czasu jest mało, ale trzeba oczyścić moskitiery z kurzu, pyłków i całego brudu, który gromadzi się i pozostaje przyczepiony do siatki, warto znać metody, które sprawnie i szybko pozwolą uzyskać zadowalający efekt.

Wystarczy mieć kilka akcesoriów, łatwo dostępnych w sklepach z narzędziami lub w sklepach specjalistycznych.

Po otwarciu moskitiery wystarczy wyczyścić boczne prowadnice sprężonym powietrzem. Kompresor nie jest konieczny, puszki, które można znaleźć również w supermarkecie, sprawdzą się idealnie. W ten sposób w ciągu kilku sekund usuwany jest cały brud nagromadzony w prowadnicach.

W tym momencie należy opuścić moskitiery i wziąć odkurzacz, najlepiej taki, który pozwala dostosować moc do najdelikatniejszych prac. Po przesunięciu odkurzacza przez całą moskitierę w bardzo delikatny sposób i obustronnie, przeciera się szmatką nasączoną wodą i octem, aby usunąć przyklejania brudu. Ocet jest prawdziwym sprzymierzeńcem w sprzątaniu domu, ponieważ eliminuje kamień, neutralizuje nieprzyjemne zapachy i jest przyjazny dla środowiska.

Ponieważ jest to bardzo szybkie czyszczenie, można je również wykonywać co tydzień, aby moskitiera była zawsze czysta i uporządkowana, a usuwanie brudu było proste i szybkie.

Jak prać moskitiery

Przynajmniej przy każdej zmianie sezonu warto zdjąć moskitiery i je umyć, aby znów wyglądały jak nowe. Po zdemontowaniu moskitiery umieść ją w wannie, prysznicu, umywalce lub, jeśli masz podwórko, na dowolnej płaskiej powierzchni.

Zwilż siatkę i delikatnie wyszczotkuj ją miękką szczotką z włosia, aż do całkowitego usunięcia zabrudzeń. W przypadku większych zabrudzeń można dodać do wody neutralne mydło marsylskie lub zwykły płyn do mycia naczyń i pozostawić na co najmniej pół godziny. Ważne jest, aby nie używać bardzo twardych szczotek, które mogłyby uszkodzić moskitierę. Na rynku dostępne są specjalne szczotki do moskitier, w tym gąbka, które pozwalają usunąć cały brud za jednym przejściem.

Po spłukaniu dużą ilością czystej wody, możesz zebrać nadmiar wody czystą szmatką i pozostawić moskitierę do wyschnięcia na świeżym powietrzu.

Więcej sposobów na czyszczenie znajdziesz pod tym linkiem https://www.recenzje.net.pl/sposoby-czyszczenia-moskitier-ktore-powinien-znac-kazdy/